Переможців обласного конкурсу «Захисники України: історія та сьогодення» вітали у ПАДІЮНі

грудня 03 / 2018
 Переможців обласного конкурсу «Захисники України: історія та сьогодення» вітали у ПАДІЮНі
У суботу, 1 грудня, у Закарпатському обласному палаці дитячої та юнацької творчості вітали переможців обласного конкурсу літературних творів, творів образотворчого мистецтва і фоторобіт «Захисники України: історія та сьогодення», присвяченого Дню Захисника України та Збройних сил України.

Конкурс, що четвертий рік поспіль проводиться з ініціативи департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації, розпочався у жовтні 2018 року до Дня захисника України й пройшов у кілька етапів – від шкільного до обласного. Цього року учасниками ІІ етапу стали понад тисячу учнів закладів освіти, а для участі у ІІІ етапі було відібрано найкращі 104 роботи у номінаціях «Лист», «Вірш», «Малюнок» та «Фоторобота».

У роботах закарпатських учнів знайшли відображення історична давність та сувора сучасність, героїчний досвід народу та особисті здобутки наших воїнів, що боронять незалежність та суверенітет держави на сході України.

У залі «ПАДІЮНу» тісно переплелися молодість і досвідченість, юнацький запал і доросла виваженість. Адже учасниками свята були учні та педагоги, які підготували дітей до участі в конкурсі, педагогічні працівники, які брали участь в антитерористичній операції, солдати-строковики та представники педагогічної громадськості районів, міст, об’єднаних територіальних громад.

Почесним гостем стала мати Героя України Олександра Капуша – Людмила Капуш. За виняткову мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі Указом Президента України від 12 жовтня 2017 року почесне звання воїну присвоєно посмертно. На знак вдячності за сотні, тисячі збережених доль, за жертовність і нескореність духу вихованці та директор Домбоківської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІ ступенів вручили Людмилі Князівні скатертину, вишиту руками педагогів та учнів як оберіг, як пам’ять, як символ надії.

Відкриваючи урочистості, директор обласного департаменту освіти і науки Ганна Сопкова наголосила, що 98 закарпатців не повернулися до рідних домівок з поля бою на сході країни, 500 отримали поранення, а понад 4 тисячі і зараз боронять наш спокій, стоять на варті нашої незалежності і свободи. Іменами цих героїв називають вулиці у містах і селах, на їхню честь встановлюють меморіальні дошки на закладах освіти, де вони навчались. Їм присвячують книги, про них знімають фільми, про них у своїх роботах говорять, їх малюють та фіксують на фотоплівці учасники обласного конкурсу.

Виховувати не лише словом, а й власним прикладом – справа нелегка. Однак така подвижницька місія випала на долю чоловіків, які за покликом серця – Педагоги, а за почуттям обов’язку і відповідальності – Солдати. 27 педагогів Закарпатської області, починаючи з 2014 року, брали участь у воєнних діях на Донбасі. Від вдячних учнів Закарпатської області педагогам-учасникам бойових дій вручили подарунки, виготовлені вихованцями Чертезької та Домбоківської спеціальних загальноосвітніх шкіл-інтернатів І-ІІ ступенів.

Своєрідний пам’ятник сучасним подіям та їхнім учасникам створили учні закладів професійно-технічної освіти, уклавши упродовж 2015-2017 років книгу «Пам’ять про подвиг». В основі – спогади, замітки про подвиг 74 полеглих воїнів-закарпатців. Видання присутнім у залі презентувала Ірина Ладижець, зазначивши, що цю пошукову роботу буде продовжено, і книга, на жаль, поповниться новими сумними історіями, бо поповнився скорботний список полеглих закарпатців.

Саме на їх честь і на шану живим цього дня в «ПАДІЮНі» звучали поезії, пісні, художні монологи, були виконані стилізовані танцювальні композиції.

Переможців конкурсу нагороджено цінними подарунками – годинниками – як нагадування про цінність кожної хвилини життя, кожної миті для творчості і добрих справ. Серед цьогорічних переможців:

у номінації «Лист»:

Флуд Артем, учень Ставненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Великоберезнянської районної ради;

Дудаш Вікторія, учениця Бистрицької загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Мукачівської районної ради;

Мельничок Іванна, учениця Розтоківського НВК «ЗНЗ І-ІІ ступенів – ДНЗ» Міжгірської районної ради;

у номінації «Вірш»:

Гамор Ніколетта, учениця Сторожницької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Ужгородської районної ради;

Пехньо Габріела, учениця Полянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Полянської сільської ради Свалявського району;

Дуцак Іванна, учениця Новоселицької загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів – дошкільного навчального закладу Перечинського району;

у номінації «Малюнок»:

Герич Альбіна, учениця Калинівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Калинівської сільської ради Тячівського району;

Кіш Ніколетта, учениця Чопської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Чопської міської ради;

Берец Максим, вихованець Хустського районного Центру позашкільної роботи;

у номінації «Фоторобота»:

Плескач Едіта, учениця Виноградівської гімназії Виноградівської районної ради;

Чайка Валерій, учень Мукачівської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 4 з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів;

Петрик Вікторія, учениця Порошківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Перечинського району.

Ще вісім учасників конкурсу отримали заохочувальні подарунки.

Захід виявився одночасно і скорботним, і життєствердним, а ще сповненим впевненістю у світлій радості перемоги, яка неодмінно стане славною сторінкою нашої історії.
 Переможців обласного конкурсу «Захисники України: історія та сьогодення» вітали у ПАДІЮНі
 Переможців обласного конкурсу «Захисники України: історія та сьогодення» вітали у ПАДІЮНі
Категорія : Культура


Loading...
загрузка...