Виставка, присвячена Ігнацу Зіммельвейсу, почала діяти в УжНУ (ВІДЕО)

листопада 06 / 2018
Виставка, присвячена Ігнацу Зіммельвейсу, почала діяти в УжНУ (ВІДЕО)


В Ужгородському національному університеті відкрили виставку, присвячену видатному угорському досліднику Ігнацу Земмельвейсу. Науковець у свій час зробив відкриття у галузі асептики, чим врятував тисячі життів породіль.

В середині 19 століття смертність жінок при пологах у лікарнях була навіть вищою, ніж при народженні вдома. У той час Ігнац Земмельвейс робить відкриття, що причиною сепсису є недостатня дезінфекція рук лікарів, які часто приймали пологи, прийшовши від мерця, та витерши руки звичайною серветкою. Коли науковець запропонував дезінфікувати руки у розчині хлорного вапна, смертність суттєво зменшилася. Попри це колеги висміювали Земмельвейса. Відкриття науковця оцінили тільки після його смерті.

В межах Днів угорської науки в УжНУ відкрили виставку, присвячену пам’яті та роботі Земмельвейса. Десять стендів українською мовою підготував Угорський національний музей. У них йдеться про життя дослідника, його праці та публікації.

Дізнатися більше про видатного науковця можна ще упродовж двох тижнів. В межах культурної програми вже завтра в галереї «Ілько» відкриється інша виставка – угорської художниці Каталіни Голло.

Категорія : Культура


Loading...
загрузка...