1 листопада - Вшанування всіх святих і поминання померлих

листопада 01 / 2018
1 листопада - Вшанування всіх святих і поминання померлих

Понад 2000 років тому кельтські племена в цей час святкували Самайн чи Геловін або ж настання нового року. Вважалось, що душі померлих у цей день повертаються у свої домівки і вимагають жертовної їжі у живих. Наприкінці жовтня давні римляни відзначали два свята – Фералії, присвячені пам’яті померлих, і дні Помони, богині деревних плодів.
Ці дати збереглись дотепер і традиційно стали часом поминання померлих та поширились у всьому християнському світі. Так з'явився День всіх святих, який католицька церква досі відзначає 1 листопада. Вшанування всіх святих дуже важливий у цей день.
Святі - це люди, які протягом земного життя свідомо і самовіддано йшли до мети. N1 N1 В культі вшанування всіх святих ми «торкаємося Бога» і шануємо Самого Бога. Завдяки святим, Церква стає «світлом світу» і «знаменням для народів». Загалом вшанування святих у Церкві бере свій початок разом із культом перших мучеників християнської ери.
У перші віки християнства поминання померлих обмежувалося лише родинним колом. Особливими днями молитви за померлих були дні, близькі до похорону, а також річниці смерті. Тепер це прийнято робити щороку у перші дні листопада. У цей день в Україні, особливо Західній, не лише серед римо-католиків, а й представників інших конфесій, існує традиція відвідувати могили родичів, відправляти там панахиди і запалювати цвинтарні свічки.
У сиву давнину свято Всіх святих спочатку відзначали щороку 13 травня. N2 N2 В цей день у 609 році папа Боніфацій IV освячував римську ротонду, посвячену Богоматері і всім великомученикам церкви. А на початку XI ст. папа Григорій ІІІ переніс це свято на 1 листопада (тоді цей день присвятили тим святим, у яких не було свого свята протягом року).
Категорія : Культура
{back-link}
{next-link}


Loading...
загрузка...