Без домашніх завдань і оцінок

серпня 25 / 2018
Без домашніх завдань і оцінок


Шкільний набір 2018 року стане першим, який буде вчитися вже 12 років, за новими стандартами та підручниками.
Як пояснюють чиновники, 12-річне навчання необхідно, щоб діти освоїли нову шкільну програму і отримали те, чого не було раніше: розвиток емоційного інтелекту, критичного мислення, розуміння своїх почуттів, почуттів інших, уміння взаємодіяти в команді, екологічну компетентність, підприємливість, інноваційність, фінансову грамотність.
Нічого вміти до школи не потрібно
У цьому році, крім того, що надходили до школи діти виключно за місцем реєстрації та без співбесід, вступили в дію й інші шкільні правила.
Наприклад, як розповіла радник міністра освіти і науки Оксана Макаренко, не потрібно готувати дітей, вчити читати і писати. Всьому навчать вже після початку навчального року.
Без домашніх завдань і оцінок
Ще одним нововведенням, за словами чиновників МОН, стане скасування домашніх завдань для першокласників. Вони з'являться вже в другому класі, але не повинні займати більше 45 хвилин часу на виконання.
Не буде і оцінок. Вони з'являться не раніше наступного класу. Про успішність дітей будуть розповідати батькам. Оцінки з'являться з другого по четвертий клас, але не з усіх предметів, оцінювати будуть тільки знання з математики, природознавства, читання та української мови.
Класи будуть новенькими
Як обіцяють в МОН, першачки пілуть в нові класи, що відповідають вимогам НУШ.
Згідно із законом, з 2018 року школярі вчитимуться за новими підручниками, які будуть безкоштовними. Також передбачається створення сайту з підручниками, де підручники будуть у вільному доступі і скачавши підручники на планшет, можна буде цілком обходиться без тяжких рюкзаків.
Продовженого дня не буде
Не буде більше і батьківської палички-виручалочки - груп продовженого дня. Про це розповіли в МОН. Міністерство освіти і науки розробило новий порядок створення груп продовженого дня в загальноосвітніх навчальних закладах. Групи не прибирають повністю, але серйозно змінюють правила.
Так, наприклад, більше не буде груп продовженого дня, в які ходили діти різних вікових категорій, наприклад, з 2-5-х класів. Згідно ідеї МОН, в групі будуть діти, у яких різниця у віці не понад рік. Винятком є тільки школи, що знаходяться в сільській або гірській місцевості, там, як і раніше, зможуть створювати групи продовженого дня для учнів різного віку за умов життя та труднощів по дорозі додому.
Крім того, групи, як і основне навчання, повинні формувати в учнів ключові компетентності, а також забезпечувати виконання індивідуальної програми розвитку дітей з особливими освітніми потребами.
Категорія : Культура


Loading...
загрузка...