14 серпня розпочинається Успенський піст: як правильно його провести

серпня 13 / 2018
14 серпня розпочинається Успенський піст: як правильно його провести
Його встановили близько тисячу років тому на пошану Успіння Пресвятої Богородиці. Віряни впродовж двох тижнів готуються до великого дванадесятого свята, пише газета «Експрес».

— Чому Успенський піст — наймолодший?

— Тривалість і, відповідно, дату початку Успенського посту, затверджено на Константинопольському соборi 1166 року, — розповідає архиєпископ Чернiгiвський i Нiжинський Євстратiй Зоря, секретар Священного синоду УПЦ КП. — До цього вже були затверджені Різдвяний та Великодній пости, а також Петрівка. Саме тому Спасівку називають наймолодшим з-поміж чотирьох багатоденних постів церковного року. Успенський піст має сталу дату початку — 14 серпня і закінчення — 28 серпня. Новий церковний рік розпочинається у вересні, тому Спасівка є останнім багатоденним постом у ньому, а Успіння Пресвятої Богородиці — останнім дванадесятим святом.

— Чому серпневий піст називають і Успенським, і Спасівкою?

— Його встановлено як час підготовки до свята Успіння Пресвятої Богородиці, то й називається він Успенським. А от починається цей піст 14 серпня — у день, який у народі називають, зокрема, Медовим Спасом. Звідси й інша назва посту — Спасівка.

— Як постити у серпні впродовж двох тижнів?

— Успенський піст прирівнюють до Великого. У понеділок, середу й п’ятницю у піст п’ють воду і їдять суху їжу: хліб та сушені овочi. У вівторок i четвер споживають уже варену їжу, але без рослинних жирiв. У суботу й неділю дозволені вино й олія. А рибу їдять хіба що 19 серпня — у день Преображення Господнього. З благословення священика деякі люди можуть постити з послабленням. Не можна забувати про богоугодні справи, а також — уникати гріхів і молитися.

Богданна МАРТИНИК
Категорія : Культура


Loading...
загрузка...Залишити Коментар