«Білий слон» у Карпатах відзначив ювілей (ФОТО)

липня 30 / 2018
«Білий слон» у Карпатах відзначив ювілей (ФОТО)
Понад 50 українців та поляків піднялися на гору Піп Іван в Івано-Франківській області, щоб відзначити 80-річчя астрономічно-метеорологічної обсерваторії, яка розташована на цій вершині. Про це повідомляє прес-служба Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

«На вершині гори Піп Іван відбулися урочистості, присвячені ювілею астрономічно-метеорологічної обсерваторії. Попри несприятливі погодні умови, понад 50 гостей ювілею змогли підкорити вершину на рівні 2028 метрів над рівнем моря, аби побачити на власні очі «Білого слона». Імпровізаційну сцену було влаштовано біля центрального входу у будівлю. Саме тут 80 років тому було перерізано стрічку і відкрито унікальний астрономічно-метеорологічний осередок, у якому було встановлено найсучасніше на ті часи обладнання та працювали відомі польські вчені», – йдеться в повідомленні.
«Білий слон» у Карпатах відзначив ювілей (ФОТО)
Астрономічна і метеорологічна обсерваторія на вершині гори Піп Іван має умовну назву «Білий слон», оскільки взимку через налипання снігу схожа на цю велетенську тварину. Ця споруда, в якій постійно жили й працювали люди (2028 м над рівнем моря), діяла в 1938–1941 рр. Площа приміщень будівлі становить 554 кв.м.

У 2002 році в Яремче була створена Наукова рада з питань відновлення обсерваторії. У травні 2012 р. стало відомо, що Міністерство культури Польщі виділяє 70 тисяч доларів на відновлення споруди обсерваторії. Виділення коштів заплановано в рамках грантової програми, партнером якої є Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника.
Категорія : Культура


Loading...
загрузка...Залишити Коментар