Митниками Закарпаття викрито спробу незаконного вивезення старовинних нагород та монет

травня 27 / 2017
Митниками Закарпаття викрито спробу незаконного вивезення старовинних нагород та монет

Працівниками Київської митниці ДФС у пункті пропуску «Бориспіль» зафіксовано спробу незаконного вивезення через митний кордон України старовинних нагород та монет.

7 радянських медалей, 5 нагрудних німецьких знаків у вигляді хрестів та 8 старовинних монет, серед яких є срібні, все - 1876-1937 років карбування (виготовлені в царській Росії, РРФСР, СРСР, довоєнні рейхсмарки) намагався незаконно вивезти за межі України через пункт пропуску «Бориспіль» громадянин Канади, який для проходження митного контролю обрав спрощену систему – «зелений коридор». Саме цим іноземець заявив про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо вивезення за межі митної території України.

На момент проходження митного контролю дозвільних документів на право переміщення через митний кордон України вказаних товарів громадянин не мав, до перетину «білої лінії» до інспекторів митниці не звертався та митної декларації не заповнював.

Цікаво, що громадянин до митного контролю звертався до стійки митної консультації та отримав роз’яснення щодо правил переміщення через митний кордон України нагород та монет, однак потім, як виявилося, отриману консультацію від митників проігнорував.

Зазначені товари переміщувались без ознак приховування. Зі слів громадянина Канади, виявлені предмети належать йому особисто.

Складено протокол про порушення митних правил. Монети та нагороди (серед яких «Медаль «За победу над Германией в Великой отечественной войне 1941-1945», «Медаль «Партизану Отечественной Войны», «За оборону Севастополя», «Медаль Материнства», бойові хрести фашистської Німеччини, срібні довоєнні копійки РРФСР і СРСР та рейхсмарки тощо) вилучено до винесення судом рішення у справі. Подальша експертиза встановить їх культурну та історичну цінність.

Довідково: своїми діями пасажир порушив порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, яким обмежено переміщення культурних цінностей через митний кордон України відповідно до Закону України № 1068-ХІV, від 21 вересня 1999 р., та Інструкції Міністерства культури і мистецтв України № 258 від 22.04.2002 р.
Категорія : Кримінал


Loading...
загрузка...