В лісгоспі Мукачева незаконно вирубали понад 120 Га лісу

листопада 05 / 2016
В лісгоспі Мукачева незаконно вирубали понад 120 Га лісу


Закарпаття лідирує у списку незаконних вирубок лісу. Станом на 1 жовтня поточного року 530 ділянок загальною площею 774,33 га суцільних вирубок лісів, не збігаються по конфігурації та місцеположенню з нормативними вирубками. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий.

Відповідні дані були озвучені на засіданні Кабміну під час доповіді про пілотний проект електронної геоінформаційної системи моніторингу лісів.

"Нова система моніторингу лісових ресурсів – початок реформи галузі. Вже дуже давно ми намагались боротися із незаконною вирубкою і тепер зробили ставку на сучасні технології. Системний аерокосмічний контроль – це те, чого давно не вистачало в охороні лісогосподарств. Нарешті ми зробили це, перевірили проект і тепер можемо імплементувати його на всій території України. Нарешті це буде прозоро. Нарешті зрозуміло. Маю надію, що порушників ця новина дуже засмутить", - зазначив Кутовий.

Найбільша кількість ділянок суцільної фактичної вирубки лісів в Закарпатській області, які не збігаються з нормативними вирубками лісів, виявлено в Мукачівському лісгоспі - 112 ділянок загальною площею 128 га; Перечинському лісгоспі - 28 ділянок загальною площею 162 га; Рахівському лісовому дослідному господарстві - 42 ділянки загальною площею 109 га.

Результати моніторингу базуються на матеріалах Держгеокадастру, матеріалах нормативних вирубок лісів (за даними ВО «Укрдержліспроект»), а також матеріалах космічної супутникової зйомки території лісів Закарпатської області загальною площею 7881 кв. км, проведеного протягом серпня - жовтні 2016 року.

"Усі отримані дані, як було обіцяно раніше, будуть передані до компетентних правоохоронних органів: Національного антикорупційного бюро та Генеральну прокуратуру України. Жоден факт незаконної рубки не залишиться без уваги", - повідомив Кутовий на своїй сторінці в соцмережі Фейсбук.

Також у дописі міністр зазначив, що результати моніторингу вже завантажено до сучасної ГІС і розміщено на Геопорталі «Моніторинг лісів».
Категорія : Кримінал


Loading...
загрузка...Залишити Коментар