На Закарпатті СБУ викрила незаконну схему, через яку кредитна спілка «відмила» мільйони гривень

квітня 21 / 2016
На Закарпатті СБУ викрила незаконну схему, через яку кредитна спілка «відмила»  мільйони гривень

Співробітники СБУ в області викрили протиправний механізм відмивання понад 40 мільйонів гривень за допомогою Закарпатської ощадної кредитної спілки.

Зокрема, у змові з начальником відділу однієї з банківських установ кредитна спілка отримувала на власний рахунок мільйони гривень від фіктивних київських приватних фірм як благодійні внески. Після чого значні суми коштів перераховувалися на банківські картки підставним особам як надання кредитів і повернення депозитів.

«Благодійні» внески, які кредитна спілка не встигала освоювати через фіктивних вкладників, списувалися на втаємничених працівників цієї контори. А готівка поверталася одній із засновниць цієї спілки. Впродовж березня-квітня 2015 року таким чином через цю кредитну установу було відмито понад 40 мільйонів гривень «благодійних» внесків від «липових» столичних фірм.

При цьому реальним клієнтам із реальними депозитами кредитна спілка за майже два роки не повернула жодної копійки, прикриваючись своєю неплатоспроможністю.

За матеріалами Управління СБУ в Закарпатській області органи прокуратури наприкінці 2015 року оголосили підозру за ч. 3 ст. 368-3 Кримінального кодексу України нині вже колишньому начальнику відділу одного з банків за отримання 40 тисяч гривень неправомірної вигоди, участь у незаконній схемі: переведення у готівку понад 8 мільйонів гривень. Зловмисниця, колишній банківський працівник, уже понесла покарання відповідно до чинного законодавства. Ще двоє засновників кредитної спілки з 2014 року перебувають за межами України.

Оперативно-слідчі дії у рамках кримінального провадження тривають,інформує прес-група УСБУ в Закарпатській області.
Категорія : Кримінал


Loading...
загрузка...Залишити Коментар