На Закарпаття не впустили 200 контрабандних мобілок

жовтня 09 / 2015
На Закарпаття не впустили 200 контрабандних мобілок

Громадянин України віз із Угорщини 200 мобільних телефонів, порушуючи митне законодавство. Заїхав він в зону митного контролю на ділянку «в’їзд» митного посту «Тиса» Закарпатської митниці ДФС легковим автомобілем марки «MERCEDES-BENZ» реєстраційний номерний знак Республіки Словаччина.
Як форму проходження митного контролю, громадянин України обрав порядок проходження по каналу «зелений коридор».
Під час здійснення митного огляду транспортного засобу та речей громадянина України були виявлені 200 нових мобільних телефонів «Alcatel 1042Х». Телефони китайського виробництва, без карт пам’яті, із зарядними пристроями, батареями живлення, без навушників та USB шнурів. Виявлені товари переміщувалися в багажному відсіку автівки серед особистих речей. Доступ до телефонів нічим не ускладнювався.
Згідно з поясненням громадянина, мобільні телефони є його власністю, які він придбав за власні кошти в Угорщині. Вартість вилученого товару, згідно наданої громадянином товарної накладної, складає 1700 євро.
Згідно ч.1 ст. 374 МК України товари (крім підакцизних), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 500 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг, що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі через інші, ніж відкриті для повітряного сполучення, пункти пропуску через державний кордон України, не підлягають письмовому декларуванню та не є об’єктами оподаткування митними платежами.
Відповідно до Постанови Кабінету міністрів України від 21.05.2012 № 436 «Про затвердження переліків товарів, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України» зазначено, що мобільні телефони – код згідно з УКТЗЕД – 8517, підлягають оцінці відповідності вимогам Технічного регламенту обмеження використання деяких небезпечних речовин в електричному та електронному обладнанні.
Таким чином, громадянин України порушив встановлений порядок проходження митного контролю в зонах спрощеного митного контролю: в нього під час митного контролю виявлено товари, які перевищують неоподатковану норму до переміщення через митний кордон України та переміщення яких через митний кордон обмежено законодавством України.
Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого статтею 471 Митного кодексу України. На підставі статті 511 Митного кодексу України за протоколом про порушення митних правил мобільні телефони «Alcatel 1042Х» вилучено.
Відділ комунікацій Головного управління ДФС у Закарпатській області
Категорія : Кримінал


Loading...
загрузка...



Залишити Коментар