Геннадій Москаль оглянув вилучені на Закарпатті за останній тиждень сигарети(фото)

липня 25 / 2015
Геннадій Москаль оглянув вилучені на Закарпатті за останній тиждень сигарети(фото)

Геннадій Москаль оглянув вилучені на Закарпатті за останній тиждень сигарети, які призначалися для контрабанди в країни Євросоюзу, щоб з’ясувати їхнє походження. Сигарети зберігалися на нелегальних оптових складах, а звідти дрібні контрабандисти брали їх і різними способами переправляли через зелений кордон.
-Аналіз вилучених сигарет свідчить, що на Закарпаття вони доставлялися з трьох різних джерел, - зазначає Г.Москаль. – Перше – це сигарети Львівської тютюнової фабрики без акцизних марок із позначкою «Д’юті фрі». Очевидно, вони виробляються з краденої сировини й вивозяться з фабрики для подальшої контрабанди.
Друге джерело – сигарети білоруського виробництва «Минск», «Фест» та інших марок. Вони без акцизних марок, завезені в Україну нелегально через кордон у Чернігівській області, а звідти фурами доставлені на Закарпаття.
І третє – контрафактні сигарети кустарного виробництва з підробними акцизними марками. За нашою інформацією, виробляються вони в нелегальних тютюнових цехах у Дніпропетровській, Рівненській, Сумській та Донецькій областях. Ці сигарети навіть заклеєні кустарним способом, що відрізняється від заводського. Раніше контрафактні тютюнові вироби були сферою діяльності міністра МВС Захарченка, який зараз перебуває в розшуку.
Схема доставки на Закарпаття крупних оптових партій тютюнових виробів не дуже мудра, але обсяги величезні. Тільки на цьому складі вартість вилучених сигарет становить близько мільйона євро. Якби не було останніх різких змін у правоохоронній та владній системі Закарпаття, усе це було б у Європі, а частина прибутків від контрабанди осіла б в ОДА, УМВС, на митниці, у прикордонників, фіскальній службі, СБУ і т.д.
На 28 липня запланований приїзд в Ужгород представників силових структур Угорщини, Румунії, Словаччини та Польщі (саме з цими країнами межує Закарпаття), котрі уважно стежать за розвитком подій у нашій області. І ми попросимо їх зробити експертизу вилучених сигарет у своїх лабораторіях. Думаю, що в призначений для контрабанди товар вкладають усе, що слід, а в той, що для внутрішнього ринку, - образно кажучи, сіно й солому.
Попередні висновки з усього цього напрошуються такі – є величезна контрабандна «діра» на українсько-білоруському кордоні в Чернігівській області, є серйозні питання до Львівської тютюнової фабрики і є кришування в деяких областях підпільних цехів, що виробляють контрафакт. У результаті контрабанда сигарет настільки корумпувала Закарпаття, що дійшло до кровопролиття і втрати іміджу області, як спокійного, туристичного регіону.

Повідомляє офіційний сайт Геннадія Москаля.
Категорія : Кримінал


Loading...
загрузка...