“Добрі” судді відпустили на волю вбивць, тепер на них відкрито справу

березня 05 / 2015
“Добрі” судді відпустили на волю вбивць, тепер на них відкрито справу


Сьогодні, 5 березня прокуратурою Закарпатської області розпочато кримінальне провадження стосовно суддів апеляційного суду Закарпатської області за фактом постановлення ними завідомо неправосудної ухвали – ч.2 ст. 375 КК України.
Про це повідомили у прес-службі прокуратури Закарпатської області.
Як пояснив прокурор Закарпатської області Володимир Янко: 27 лютого апеляційний суд Закарпатської області в складі головуючого та двох суддів, грубо порушуючи вимоги ч.3 ст.331 КПК України, постановили завідомо неправосудну ухвалу, якою скасували ухвалу суду першої інстанції про продовження строку тримання під вартою двом особам, підозрюваним у резонансному вбивстві. При цьому, 27 лютого апеляційний суд оголосив лише резолютивну частину ухвали, а оголошення повного її тексту переніс на 4 березня, тобто дату, до якої було продовжено строк тримання під вартою підозрюваним.
В результаті таких протиправних дій суддів апеляційного суду, 2 березня, без повідомлення прокурора, ймовірних вбивць було безпідставно звільнено з-під варти, що унеможливлює притягнення їх до кримінальної відповідальності за вчинення особливо тяжких, насильницьких злочинів. Один з них підозрювався у вчиненні злочинів за ч.3 та 5 ст. 27, п.п. 11,12 ч.2 ст. 115, ч.1 ст.263 та ч.4 ст.358 КК України (організація і вчинення умисного вбивства на замовлення, за попередньою змовою групою осіб, незаконне поводження зі зброєю і підроблення та використання завідомо підробленого документа), іншому було інкриміновано п.п. 6, 11, 12 ч.2 ст. 115, ч.1 ст. 263 КК України (умисне вбивство вчинене на замовлення, за попередньою змовою групою осіб і незаконне поводження зі зброєю).
За санкцією статті, яку наразі інкриміновано суддям - ч.2 ст.375 КК України - постановлення суддею (суддями) завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови, що спричинили тяжкі наслідки або вчинені з корисливих мотивів чи в інших особистих інтересах, передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п'яти років до 8 років - наголосив прокурор.
Також прокуратурою було відкрито провадження стосовно службовців Закарпатської УВП №9 за те, що ті прийняли рішення про звільнення з-під варти обвинувачених у вчиненні особливо тяжких злочинів, не дочекавшись повного тексту ухвали Апеляційного суду Закарпатської області від 27.02.2015 р.
Категорія : Кримінал


Loading...
загрузка...