Новини Закарпаття

Хабарництво на Закарпатті: суд виніс вирок прикордоннику за допомогу в контрабанді сигарет


Хабарництво на Закарпатті залишається під прицілом правоохоронних органів, що підтверджується черговим судовим рішенням щодо військовослужбовця Державної прикордонної служби. Виноградівський районний суд визнав сержанта ДПСУ Михайла С. винним у отриманні неправомірної вигоди за сприяння незаконному переміщенню товарів через кордон.

Згідно з офіційними матеріалами справи, інцидент стався поблизу річки Тиса. Прикордонник вступив у змову з цивільними особами, запропонувавши інформаційну підтримку для обходу нарядів.

Деталі злочинної схеми
Слідство встановило чітку послідовність дій, яка призвела до затримання посадовця:

У вересні 2021 року сержант запропонував контрабандистам надавати дані про «вікна» у спостереженні за кордоном.

Він обіцяв вказувати точний час та координати ділянок, які не патрулюються, для переправлення сигарет до Румунії.

У жовтні того ж року, після успішної реалізації схеми, прикордонник отримав винагороду у розмірі 1 000 доларів США на одній із автомийок регіону.

Судове рішення та наслідки
Під час судового засідання підсудний повністю визнав свою провину. Це дозволило стороні захисту укласти угоду з прокурором про визнання винуватості, що вплинуло на фінальний вирок.

«Суддя Антон Кашуба, розглянувши матеріали справи, визнав інспектора ДПСУ винним у вчиненні кримінального правопорушення. Призначене покарання — штраф у розмірі 25 500 гривень»
, — зазначається у вироку суду.

Наразі рішення суду ще може бути оскаржене в апеляційному порядку протягом встановленого законом терміну. Експерти наголошують, що подібні прецеденти є важливим сигналом для очищення лав правоохоронних органів, хоча сума штрафу часто викликає дискусії у суспільстві.

Автор: Іван Каменяш

Дата: 29 січня 2026 року
Перейти на сайт