Боротьба з корупцією та злочинами, пов’язаними із розкраданням бюджетних ресурсів, – головна тема наради з правоохоронним блоком регіону

жовтня 06 / 2023
Боротьба з корупцією та злочинами, пов’язаними із розкраданням бюджетних ресурсів, – головна тема наради з правоохоронним блоком регіону.

Цей напрямок завжди був одним із найважливіших, тож координація роботи всіх правоохоронців стосовно запобігання, виявлення і припинення протиправної діяльності, пов’язаної з корупцією в області, відіграє ключову роль для досягнення результату.

Заслухав кожного керівника щодо результатів роботи в поточному році та прогнозів розвитку оперативної обстановки за напрямками. Підрозділи СБУ, Нацполіція, ДБР, БЕБ, прокуратура та інші – ґрунтовні доповіді, масштабна робота та результати, які вказують кожному чиновнику чи посадовій особі, що покарання за злочин буде неминучим. Дякую колегам за спільну, ефективну і скоординовану роботу.

Уподовж року закарпатці чули про гучні затримання чиновників у нашому регіоні, які привласнювали чи розтрачували державні кошти, давали чи отримували хабарі, зловживали впливом, незаконно збагачувалися та багато іншого.

У 2023 році правоохоронці задокументували збитків на більш ніж 100 млн грн. Це вражаюча цифра, яка свідчить лише про одне – для окремих чиновників та посадовців війна десь далеко, а на першому місці – власна нажива. Вони вважають, що подовжують працювати в корупційній архітектурі, котру будували десятиліттями. Але це хибне уявлення, і це відчує кожен з таких ділків незалежно від строків давності.

Суд визначить ступінь вини кожного, і неважливо, чи чиновники розкрадали кошти на ремонті школи, на закупівлі котлів у заклади освіти, на генераторах, чи розкрадали ліс – усе це злочини, які послаблюють країну, що у воєнний час особливо цинічно.

Окреме питання наради – це витрачання бюджетних коштів в умовах воєнного стану. Тут питання більш складне, адже воно межує з усвідомленням посадовцями пріоритетів країни під час війни. Будемо працювати з кожною громадою та залучати різні антикорупційні інституції, зокрема й громадськість, для корегування позицій чиновників, починаючи з ОВА та закінчуючи громадами, державними підприємствами й установами.

Дав доручення сформувати при обласній військовій адміністрації робочу групу «Прозорість та підзвітність», до якої увійдуть представники правоохоронних органів, НАБУ й інших антикорупційних інституцій. Буде сформовано пакет пропозицій для всіх, хто витрачає кошти платників податків, щодо публічного звітування про використані ресурси. Упевнений, що кожен чиновник, який не займається корупцією, зможе публічно пояснити доцільність витрат. Це зніме багато спекуляцій, когось змусить переглянути пріоритети, а хтось зрозуміє, що не відповідає обійманій посаді.

Наголосив колегам про необхідність посилення роботи аналітичних підрозділів по моніторингу державних закупівель. Це робота на попередження і вона є фундаментальною.

Сьогодні у громад, регіонів та всієї України є спільна мета, тож маємо бути єдиними й послідовними в питаннях протидії корупції та дезінформації.

Тут так само, як і з ворогом на передовій, – може бути лише чорне та біле. Жодних подвійних стандартів і толерування зловживань ресурсами платників податків чи службовим становищем.

Корупція неприпустима в будь-які часи, а тим паче в умовах повномасштабної війни. На всіх рівнях влада в Україні має гуртуватися навколо боротьби проти зовнішнього та внутрішнього ворога
Категорія : Кримінал


Залишити Коментар