Смерека замість сосни: закарпатські митники запобігли махінації з незаконного експорту хвойної лісопродукції

вересня 25 / 2023Порушення виявили на митному посту «Дякове», що на кордоні з Румунією, під час митного контролю та оформлення вантажу з пилопродукції. За наданими товаросупровідними документами, вітчизняне підприємство експортувало до Туреччини «пиломатеріали обрізні хвойні порід сосни» в кількості 36,8 м куб.

У ході здійснення аналітично-пошукових заходів виникли сумніви щодо достовірності відомостей про партію товару, а саме: найменування та породи пилопродукції. Тож, митники провели повний огляд вантажу, залучивши представників місцевого лісового господарства. У результаті підтвердилося, що у вантажівці переміщується зовсім інший товар, а саме – лісопродукція зі смереки.

Аби з’ясувати автентичність сертифікату про походження та виготовлення пиломатеріалів для здійснення експортних операцій, Закарпатська митниця надіслала відповідний запит до Південного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства. У відповіді зазначалося, що підприємець отримав сертифікат для експорту партії пилопродукції, виготовленої зі сосни.

Тож, фактично здійснюючи експортну операцію партії лісової продукції зі смереки, а не сосни, підприємець надав митному органу товаросупровідні документи із сертифікатом про неправдивими відомостями щодо найменування та породи партії лісоматеріалів.
Таким чином, митники задокументували протокол за ч.1 статті 483 Митного кодексу України. Пиломатеріали зі смереки, загальним об’ємом 36,8 м. куб, вилучено. Їхню вартість встановить спеціаліст-експерт. Справу розглядатиме суду.


Категорія : Кримінал


Залишити Коментар