На Закарпатті, на кордоні конфіскували 19 терміналів Starlink Kit, які намагалися вивезти в Україну незаконно (фото )

вересня 05 / 2023
Обійти митне законодавство не вдалося!

На митному посту «Астей», що на українсько-угорському кордоні, закарпатські митники спільно з прикордонниками запобігли незаконному переміщенню партії супутникових терміналів Starlink Kit, які ввозили на митну територію України під виглядом гуманітарної допомоги.

Під час митно-прикордонного контролю 36-річний водій туристичного автобусу, що повертався з країн Євросоюзу в Івано-Франківськ, задекларував про переміщення виключно гуманітарної допомоги. Так, згідно з наданими документами, на адресу громадської організації в м.Сятин направлялися з Мадриду 19 терміналів Starlink Kit.

Для встановлення та перевірки отримувача митниця звернулася з офіційним листом на адресу зазначеної громадської організації. Відповідь не забарилася – в ній йшлося, що вони не являються отримувачем даної «гуманітарки» у вигляді супутникових терміналів.
Тож, за надання митному органу підроблених документів для приховування від митного контролю незаконного ввезення в Україну товару під виглядом гуманітарної допомоги, аби обійти сплату митних платежів, відносно водія складено протокол про порушення митних правил за ч.1 статті 483 Митного кодексу України.

Наразі супутникові термінали, вартість яких складає майже 170 тис грн, тимчасово вилучені, справу скерують до суду. Порушнику загрожують штрафні санкції у вигляді стягстягнення 100% вартості предметів правопорушення та їх конфіскація.
Категорія : Кримінал


Залишити Коментар