Будували кар’єру при окупантах: на Закарпатті судитимуть колаборантів із Луганщини та Херсону

липня 21 / 2023


Закарпатська обласна прокуратура скерувала до суду обвинувальні акти щодо п’яти громадян за фактом колабораційної діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України), а ще стосовно одного – за фактом державної зради, вчиненої в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 КК України).

Обвинувачені у колабораціонізмі добровільно зайняли посади у створених окупантами органах на території тимчасово непідконтрольних Україні населених пунктів.

Мешканка Старобільська, що на Луганщині, співпрацюючи з представниками держави-агресора, обійняла псевдопосаду «заступника начальника відділу РАГС». Жінка керувала незаконно створеним підрозділом та планувала його роботу за стандартами рф.
За благоустрій в іншому населеному пункті на Луганщині – смт. Марківка – погодився «відповідати» 55-річний місцевий житель. Колаборант очолив «сектор архітектури та містобудування адміністрації Марківського району лнр».
Допомагати окупантам взявся і колишній керівник одного з комунальних підприємств у смт. Станиця Луганська. Обвинувачений погодився очолити так званий Валуйський відділ життєзабезпечення населених пунктів адміністрації Станично-Луганського району лнр. З огляду на минулий досвід роботи, чоловік займався координацією діяльності підприємств та організацій у сфері житлово-комунального господарства, розпоряджався комунальним майном в інтересах агресора.
Діяльність ще одного зрадника на користь рф виявили в Рубіжному. Колишній командир відділення державної пожежно-рятувальної частини ГУ ДСНС в Луганській області підтримав окупацію міста та обійняв керівну посаду у псевдопідрозділі мнс лнр. Чоловік став командиром відділення та навіть отримав звання «старшого прапорщика мнс лнр».
За колабораційну діяльність судитимуть і мешканку Херсона, яка влітку минулого року, під час окупації міста, очолила «відділ адресної та соціальної допомоги» у фейковому департаменті праці та соціальної політики Херсонської області. Поплічниця окупантів повинна була від імені рф надавати соцдопомогу громадянам та вести облік таких осіб.
За фактом державної зради судитимуть «освітянина» з Луганщини. Раніше чоловік працював заступником директора Старобільського професійного ліцею, а на пропозицію окупаційної влади залишився очолювати заклад і після його «реформування» у так званий Старобільський професійний коледж, який нібито став частиною освітніх закладів «лнр». Обвинувачений розпочав працювати за стандартами та навчальними програмами рф, а мову викладання змінили на російську. У 2022 році псевдокерівник встиг вручити дипломи випускникам, а новий навчальний рік розпочав із урочистих заходів на тлі прапорів держави-агресора.

Спеціальне досудове розслідування здійснювало Управління СБУ в Закарпатській області. Оскільки зловмисники переховуються від правосуддя на тимчасово окупованих територіях України, судовий розгляд проваджень щодо них відбуватиметься за заочною процедурою.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.Пресслужба Закарпатської обласної прокуратури
Категорія : Кримінал


Залишити Коментар