Понад 14 млн грн збитків через незадекларовану техніку – на Закарпатті судитимуть двох митників

липня 04 / 2023

Закарпатська обласна прокуратура скерувала до Вищого антикорупційного суду обвинувальний акт щодо колишнього головного інспектора митного поста «Лужанка» Закарпатської митниці за фактом зловживання владою з метою одержання неправомірної вигоди для іншої особи, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 364 КК України).
Водночас до Берегівського районного суду скеровано обвинувальний акт щодо колишнього заступника начальника митного поста «Лужанка» за фактом службової недбалості, що спричинила тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України).
Слідством встановлено, що обвинувачений інспектор не провів належне митне оформлення транспортного засобу «Mercedes Sprinter» та дав водієві можливість безперешкодно ввезти в Україну через так званий «зелений коридор» незадекларовану техніку орієнтовною вартістю понад 87 млн грн. Її правоохоронці виявили влітку минулого року на території Берегівського району.
При цьому керівник головного інспектора митного поста не забезпечив належну організацію роботи та допустив те, що товар провезли без жодного декларування і сплати коштів до держбюджету.
У мікроавтобусі водій перевозив більше трьох тисяч одиниць техніки відомого бренду – мобільні телефони, планшети, смартгодинники, ноутбуки та навушники. А внесені митником до автоматизованої системи дані свідчили про те, що в автомобілі відсутній товар, який підлягає декларуванню та сплаті митних платежів.
Сума завданих державі збитків у вигляді несплачених митних платежів склала понад 14 млн грн.
Досудове розслідування здійснював Шостий слідчий відділ (з дислокацією в м. Ужгороді) ТУ ДБР за оперативного супроводу ДБР та співробітників поліції Берегівщини.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Категорія : Кримінал


Залишити Коментар