На кордоні з Угорщиною закарпатські митники запобігли ввезенню валютних цінностей на 3,7 млн грн

травня 12 / 2023
На кордоні з Угорщиною закарпатські митники запобігли ввезенню валютних цінностей на 3,7 млн грн.


Вчора на митному посту «Астей», що на кордоні з Угорщиною, закарпатські митники запобігли незаконному ввезенню на територію України значної суми незадекларованої валюти.
Повертаючись із Євросоюзу на іномарці «Мерседес-Бенц»», 64-річний житель Харківщини разом з іншим пасажиром під час проходження митного контролю свідомо обрали «зелений коридор». Цим громадяни підтверджували правомірні наміри перетнути українсько-угорський кордон. Усно запевняли інспекторів, що переміщують виключно особисті речі.
Утім, у ході ретельної перевірки автомобіля митники виявили 120 тис доларів, про які гр.України чомусь вирішили не повідомляти під час усного опитування. До слова, згідно з вимогами митного законодавства, дозволяється переміщувати іноземну валюту через кордон до 10 тисяч євро на одну особу, не декларуючи.
Чималенька готівка валюти знаходилися серед особистих речей громадян – у рюкзаку та по 10 тис доларів акуратно складена в обгорнутий поліетилен.
У своїх поясненнях громадяни виправдовувалися, мовляв, не знали вітчизняне законодавство, і що валютні цінності необхідно декларувати.
Тож, за порушення порядку проходження митного контролю в зоні спрощеної смуги (зелений коридор) та переміщення валютних цінностей, що перевищує суму для обов’язкового письмового декларування, відносно водія буде складено протокол за ч.1 статті 471 Митного кодексу України. Незадекларована валюта, а це – 100 тис доларів, що за курсом НБУ приблизно складає 3,7 млн, підлягає тимчасовому вилученню.
Нагадаємо, що санкції зазначеної статті Митного кодексу передбачають накладення штрафу в розмірі 20% від суми, що перевищує дозволену законодавством України для переміщення валютних цінностей без письмового декларування. Справи зазначеної категорії розглядаються митним органом.


Категорія : Кримінал


Залишити Коментар