Тримання під вартою з альтернативою внесення понад 1 млн євро застави – обрали запобіжні заходи підозрюваним у організації шахрайського call-центру

березня 27 / 2023

Цими вихідними за доводами прокурорів Закарпатської обласної та Ужгородської окружної прокуратур слідчим суддею обрано запобіжні заходи трьом чоловікам, підозрюваним в облаштуванні на Закарпатті шахрайського call-центру. Їх дії кваліфіковано за ч.ч. 3, 4 ст. 190 КК України.

Трьох осіб взято під варту з правом внесення застави, загальний розмір якої склав майже 40 млн грн, що еквівалентно понад 1 млн євро. Це – рекордна сума застави для Закарпаття, - повідомив начальник відділу нагляду за додержанням законів органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю обласної прокуратури Ігор Коптєв.

Йдеться про майже 20 млн грн для жителя Київщини, що керував протиправною схемою і якого затримали в столиці. А розмір застави для кожного з двох інших чоловіків – мешканця Львівщини та дніпрянина, затриманих в Ужгороді, – ще майже по 10 млн грн. Щодо четвертої підозрюваної – вирішується питання щодо обрання їй запобіжного заходу.

Нагадаємо, минулого тижня прокурорами спільно з поліцією було припинено діяльність так званого офісу операторів call-центру. Вдалося встановити кілька фактів протиправної діяльності громадян, збитки від якої склали понад 5 млн грн, що еквівалентно більше 130 тис. доларів США. За попередніми даними, щомісяця шахрайська схема могла приносити 500 тисяч доларів США прибутку.

Слідством встановлено, що потерпілими були громадяни країн ЄС. «Оператори» телефонували їм і під виглядом співробітників банківських установ чи трейдингових компаній шахрайським шляхом виманювали грошові кошти, переводячи їх у подальшому в криптовалюту.

Для своєї діяльності облаштували офісне приміщення в Ужгороді, оснащене комп’ютерною технікою з відповідним програмним забезпеченням, було розташоване в Ужгороді та розраховане на одночасну роботу там до 20 осіб. Кандидатів на місця «операторів» ретельно відбирали, вони проходили перевірку поліграфом, а однією з основних умов було володіння чеською, словацькою, польською чи угорською мовами.

Подальше досудове розслідування здійснюють слідчі ГУ Нацполіції Закарпаття за оперативного супроводу співробітників кримінальної поліції ГУНП в Закарпатській області.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.Пресслужба Закарпатської обласної прокуратури
Категорія : Кримінал


Залишити Коментар