На Закарпатті вбили 21-річну дівчину

жовтня 08 / 2022


Дубове, що на Тячівщині, було шокованим, коли вранці, здавалося б звичного дня, коли ніщо не віщувало трагедії, на березі річки Тересва знайшли тіло 21-річної місцевої вродливої дівчини. Як вона там опинилася, коли саме, хто її вбив? Кому могла заважати? Відповіді на ці питання ніхто не знав… Люди повідомили рідних, викликали поліцію і почалося розслідування. Ця справа тягнулася з 2018 року, пройшла суди різних інстанцій і нещодавно Хустський районний суд таки поставив у ній крапку, визнавши винним 32-річного чоловіка із сусіднього села Калини. Рішення судді приймали колегіально і засудили закарпатця до 14 років позбавлення волі. Отже, як усе було і з’ясовував «Карпатський об’єктив».
Історія почала з кохання, а закінчилася вбивством
Починалася ця історія дуже романтично. Як повідомили у поліції, пара познайомилася в інтернеті, протягом певного часу листувалася. Відтак Василь (імена дійових осіб із етичних міркувань у матеріалі замінено) запропонував зустрітись. Дівчина погодилась і він приїхав до її села. У той фатальний вечір вона весело проводила час із друзями на дискотеці. Чоловік дочекався, коли вона вийде і запросив прогулятися до місцевої дамби. Вона, нічого не підозрюючи, погодилась, думала, проведе додому, адже посеред ночі самій іти пустинною вулицею трохи моторошно. Та краще б відмовилась і пішла одна, принаймні б залишилася живою.
Пара неквапно пішла до річки. Там чоловік запропонував Марії почати зустрічатись. Але вона відмовилась. Почалася сварка. Було вже 3 години ночі. Поруч – ні душі. Розлючений і принижений Василь схопив дівчину за шию і почав душити. Після цього вдарив її. Дівчина впала у воду і загинула.
Батько покійної дівчини виявив солідарність із дружиною.
«Ми проводили вечір із родиною удома. Приблизно о 22 годині Марії зателефонував хлопець і я відпустив їх гуляти. Молодик приїхав за Марією на автомобілі. Дочка була одягнута в білку куртку, плаття. Вона мала на собі сережки, дві каблучки: одна срібна, інша з надписом «Спаси і сохрани». Потім від сина дізнався про смерть дочки. Її тіло знайшли у руслі річки», – запевнив чоловік.
Утім жодних деталей про те, хто саме і як убив доньку, батькам не було відомо…
Аліна, подруга Марії, яка товаришувала з нею ще зі школи важко пережила її загибель, хоча, як наголосила, після того, як вийшла заміж, вони зустрічалися рідко. Описала подругу, як спокійну дівчину і зізналася, що про Василя вона їй нічого не розповідала.
Сестра ж Марії додала, що їй також не відомі подробиці справи, але ніколи раніше Марія на тривалий час із дому не зникала.
Колишня цивільна дружина Василя, із якою він прожив три роки, на суді змінила покази і говорила зовсім не те, що під час досудового слідства, мовляв, свідомо оговорила колишнього коханого, бо ревнувала і на неї психологічно тиснули правоохоронці.
Під час суду же запевняла, що Василь ніколи не був агресивним, серйозно алкоголем не захоплювався і загалом заявляла, що між ними були хороші стосунки.
«Того вечора ми разом із ним та його братами разом сиділи, святкували. Трохи випили. О 22 годині Василь пішов шукати брата, повернувся опівночі один. Він був спокійним, подряпин на ньому ніяких не було, – переконувала молодиця. – 20 січня його разом зі старшим братом забрали до поліції. Там дві доби тримали у слідчому ізоляторі. Після того, як їх відпустили, брат Василя сказав, що його там дуже сильно побили. У будинку проводився обшук, забрали флеш карту та телефон. Я розтопила піч і спалила в ній старі речі. Василь особисто своїх речей не псував і не спалював».
Був і інший хлопець
Та як з’ясувалося, у Марії був і інший хлопець, із яким вона також познайомилася в інтернеті.
Іван зізнався, що вони переписувалися з телефону у соціальних мережах, хотів із дівчиною зустрічатися.
«Про інших хлопців Марія нічого мені не розповідала, – наголосив він. – Того вечора саме я запросив її на дискотеку. Це було близько 21 години. Вона погодилась. Ми поїхали до ресторану. Там сіли за один зі столиків. Я замовив пляшку вина. Періодично ми танцювали, спілкувалися, пили вино. Ми були самі, нам було добре. Десь через дві години Марія сказала, що хоче йти додому. Вона пішла до туалету і повернулася геть і іншим настроєм, нервувала. У ресторані вона з кимось переписувалася. Я сказав, що проведу її. Ми вийшли на вулицю, пройшли разом метрів 50-60 від дискотеки. Потім Марія сказала, що далі піде сама. Справді пішла у напрямку свого будинку. Я ж повернувся до ресторану і до завершення дискотеки був там із друзями».
Тож, як бачимо, життя Марії було досить загадковим і доволі насиченим… Залицяльників їй не бракувало. І все ж, колегія суддів визнала Василя винним у її умисному вбивстві, засудила до 14 років позбавлення волі і зобов’язала сплатити матері покійної дівчини 700 тисяч гривень моральної шкоди.
Категорія : Кримінал


Залишити Коментар