За одержання хабаря службовцем регіонального сервісного центру МВС – підозрюваному та його пособнику обрано запобіжний захід

червня 21 / 2022


За клопотанням, погодженим Закарпатською обласною прокуратурою, заступника начальника одного з відділів регіонального сервісного центру МВС в області та його спільника – колишнього правоохоронця – взято під варту з можливістю внесення застави. Для службовця, якого підозрюють у одержанні неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 КК України), – це понад 198 тис. грн, а для підозрюваного в пособництві у вказаному злочині (ч. 5 ст .27 ч. 3 ст. 368 КК України)– 501 тис. грн.

Нагадаємо, нещодавно осіб затримали при передачі коштів від посередника співробітнику сервісного центру. Слідчі встановили, що працівник РСЦ вимагав у закарпатця 2400 доларів США за сприяння у видачі необхідних документів. Крім того, за ці кошти посередник мав вирішити питання і в частині винесення позитивного експертного висновку щодо відсутності в автомобілі чоловіка змін кузова та агрегатів.

Таким чином, за інформацією слідства, особи організували корупційну схему з отримання грошових коштів від громадян за можливість недотримання встановленої законодавством процедури та безперешкодно отримати низку послуг. Йдеться про видачу, обмін і підтвердження посвідчень водія, реєстрацію та постановку на облік транспортних засобів, видачу та зберігання номерних знаків. Сума за таке сприяння в роботі працівників сервісного центру становила 100-200 доларів США з особи, які отримував посередник і в подальшому передавав службовцям.

Досудове розслідування здійснює шостий слідчий відділ (з дислокацією у м. Ужгороді) ТУ ДБР.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.Пресслужба Закарпатської обласної прокуратури
Категорія : Кримінал


Залишити Коментар