На Закарпатті розслідується 14 кримінальних проваджень, що стосуються виборчого процесу

жовтня 15 / 2020
На Закарпатті розслідується 14 кримінальних проваджень, що стосуються виборчого процесу

Інші 35 фактів підпадають під категорію адміністративних правопорушень і оформлені у відповідності до чинного законодавства.

Станом на сьогодні, 15 жовтня, у поліції розслідується 14 кримінальних проваджень, які прямо або опосередковано стосуються виборчого процесу. Крім того, поліцейськими складено 35 адміністративних протоколів за порушення виборчого законодавства.

Нагадуємо, що за дану категорію злочинів передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.Зокрема, за підкуп виборців (стаття 160 Кримінального кодексу України) передбачено покарання від штрафу до позбавлення волі строком від 5 до 7 років. Кримінальну відповідальність передбачено за перешкоджання здійсненню виборчого права (стаття 157 Кримінального кодексу України), за неправомірне використання виборчих бюлетенів, фальсифікації під час підрахунку голосів (стаття 158 ККУ), за порушення таємниці голосування (стаття 159 ККУ) тощо.

Адміністративна відповідальність, зокрема, передбачена за порушення права громадянина на ознайомлення зі списком виборців, за незаконну агітацію, зокрема в «день тиші», за виготовлення агітаційних матеріалів кандидатів (листівки, біг-борди, друковані ЗМІ) без належного їхнього оформлення тощо.

Закликаємо громадян повідомляти про всі можливі порушення виборчого законодавства на спецлінію «102», повідомляють у відділі комунікації поліції Закарпатської області.
Категорія : Кримінал


Залишити Коментар