Як на Закарпатті протидіють розповсюдженню наркотиків

грудня 08 / 2019
Як на Закарпатті протидіють розповсюдженню наркотиків
Координаційну нараду керівників правоохоронних органів щодо протидії наркозлочинності проведено у прокуратурі Закарпатської області за участі очільників обласних управлінь СБУ та Нацполіції.
Як на Закарпатті протидіють розповсюдженню наркотиків

Насамперед констатовано: від початку нинішнього року досягнуто ряд позитивних результатів, але при цьому, як показує практика, для подолання наркоторгівлі як бізнесу, передусім, необхідно об’єднати зусилля як прокуратури, так СБУ і поліції.
Як на Закарпатті протидіють розповсюдженню наркотиків

З початку року правоохоронцями припинено роботу двох Інтернет-каналів у популярному месенджері, де зловмисники збували наркотичні засоби через систему так званих «закладок».Також припинено роботу трьох організованих злочинних угруповань у складі 14 осіб, якими скоєно 22 кримінальні правопорушення, пов’язані з реалізацією наркотичних засобів та психотропних речовин. Щодо двох злочинних угруповань, повідомляють з прокуратури, матеріали скеровано до суду.

Проводиться систематична робота щодо блокування транзитного переміщення наркотиків до країн Європейського Союзу. Так, у березні затримано іноземця, який намагався перемістити 31 кг героїну через митний пост «Лужанка». У подальшому на Рахівщині затримано учасників ОЗГ, які зберігали вдома майже 124 кг героїну, очікуючи на сприятливий час, аби його переправити до країн ЄС. Також нещодавно припинено спробу контрабанди 374 кг героїну через митний пост «Ужгород».

Водночас існує низка проблем, які потребують вжиття додаткових заходів. Зокрема, мова йде про викриття каналів поступлення таких речовин на територію області, місць їх виготовлення та виробництва, а також викриття організованих злочинних угруповань у вказаній сфері, адже такі системно ведуть боротьбу за першість на ринку реалізації наркотичних засобів. Також потребує значної активізації робота місцевих відділів та відділень поліції, оскільки наразі ефективні і дієві результати видно тільки у роботі управління протидії наркозлочинності ГУНП в Закарпатській області.

Зокрема, на території Міжгірського району виявлено на 60% менше злочинів вказаної категорії, ніж за аналогічний період минулого року, на 31,1% у м. Мукачеві, на 20% у Воловецькому районі, на 26,7% в Іршавському, на 14,8% у Виноградівському, на 18,2% у Перечинському, на 11,8% у Свалявському, на 4,8 у Мукачівському районах.

Також незадовільною є робота підрозділів поліції у Мукачеві та Ужгороді щодо викриття наркозбувачів. Саме в цих, найбільших містах області, де найінтенсивніша концентрація молоді та кількості населення, - викрито лише по одному факту наркозбуту у Мукачеві, Мукачівському районі, три в Ужгороді та два в Ужгородському районі.

Керівник ГУНП у Закарпатській області поклав персональну відповідальність за виявлення і розкриття злочинів з наркозбуту на керівників місцевих відділів та відділень поліції. «Тут питання не в статистичних показниках, а в реальній оперативній обстановці. Не буде справжнього результату – будуть прийматись кадрові рішення», - наголосив Олександр Канцідайло.

Нині наркотична залежність масово поширюється серед населення. Громадські і місця відпочинку та проживання, навчальні заклади, як правило, слугують комфортними осередками для розповсюдження та вживання наркотичних та психотропних речовин. Згідно оприлюднених даних Закарпатським обласним наркологічним диспансером, на обліку перебуває понад 300 наркозалежних повнолітніх осіб. Тому та кількість викритих нарколабораторій, роботу яких припинено цього року на Закарпатті, є очевидно неспіврозмірною реальній ситуації в регіоні.

Заступник прокурора Закарпатської області Олександр Василенко акцентував увагу присутніх на реальній загрозі і проблематиці наркоманії. «Адже, майже в кожного з присутніх є діти, які підростають, і в тій чи іншій життєвій ситуації можуть потрапити під негативний вплив певних людей, що схиляють їх до вживання наркотиків». Він звернув увагу на те, що саме правоохоронці мають реальні правові механізми для боротьби із цим негативним явищем. І в даному випадку добре спрацює проста економічна формула про те, що зменшення попиту на наркотики потягне за собою зменшення пропозиції, адже вирощування чи виготовлення наркотичних засобів та прекурсорів за відсутності покупця стане економічно невигідним. Власне, від ефективності роботи правоохоронних органів і залежить зменшення попиту. Ухвалено рішення проаналізувати та узагальнити судову практику у вказаній категорії справ. Зокрема, мова йде про стан підтримання державного обвинувачення, строки і тривалість розгляду справ у судах та результати розгляду клопотань щодо обрання судами запобіжних заходів підозрюваним у наркоторгівлі.

У підсумку учасники наради прийняли ряд інших узгоджених заходів, які сприятимуть максимальному подоланню та мінімізації незаконного обігу наркотичних засобів у регіоні.

Василь НИТКА

Ужгород.

На знімках: під час наради.

Фото надане прокуратурою області.
Категорія : Кримінал


Loading...
загрузка...Залишити Коментар