В небі над Боржавою знову сталася трагедія!

травня 15 / 2018
В небі над Боржавою знову сталася трагедія!

04 травня 2018 року на кількох українських сайтах з’явилось повідомлення про трагічний випадок в Закарпатті. У селі Подобовець Міжгірського району житель міста Львів «Х», пролітаючи на параплані між горами «Великий Верх» та «Гимба» Боржавської полонини, не пристебнув ремні безпеки, внаслідок чого випав з крісла літаючого пристрою з висоти понад 100 метрів. Від отриманих травм він помер на місці падіння.

На превеликий жаль, і найгірше в даній ситуації те, що це вже третій випадок смерті парапланеристів на Закарпатті за останні кілька років. Так, у січні 2014 року на Боржаві загинув 27-річний киянин, а ще раніше – у вересні 2012 року розбився 39-річний мешканець Сумської області.

Постає питання до правоохоронців: ви, панове, лише фіксуєте факти смертельних падінь парапланеристів, а потім все зводите до «нещасних випадків», чи все ж по-справжньому проведете розслідування. Поки відомо, що і на цей раз поліцейські також відкрили провадження за частиною 1 статті 115 «Умисне вбивство» з позначкою «нещасний випадок».

Для того, щоб пресловутим «нещасним випадком» слідство не завершилось, а винні таки понесли покарання, пропонуємо правоохоронцям відповідально і професіонально поставитись до наступної інформації. Отже, що ми знаємо на сьогодні: 57-річний мешканець Львова приїхав на Закарпаття разом із компанією ще 30 квітня, аби екстремально відпочити. У середу, 2 травня, львів’янин летів на параплані, забув пристебнутись ремнями і випав з крісла літального аппарату.

А тепер подивимося як проходять екстремальні будні парапланеристів, причому ними ж зафіксовані на відео. Зокрема, пропонуємо переглянути ось ці відео – «Політ на парапланах біля с. Шопки Львівської області»:

Звертаємо увагу, перш за все, правоохоронців на дуже важливу деталь: перед кожними польотами хлопці та дівчата «набираються сміливості та наснаги» за допомогою кількох чарок спиртного.

В небі над Боржавою знову сталася трагедія!


У парапланеристів завжди є чарка і до чарки…

В небі над Боржавою знову сталася трагедія!


Літаємо та п’ємо і влітку, і взимку…

В небі над Боржавою знову сталася трагедія!


Пілот-інструктор і очільник літального-випиваючого братства Андрій Когут з чаркою

В небі над Боржавою знову сталася трагедія!


А ліворуч – це вірний соратник Когута Микола Струк

В небі над Боржавою знову сталася трагедія!


А тепер можна й політати..

В небі над Боржавою знову сталася трагедія!


Когут (праворуч) спостерігає за приземленням парапланеристів – на цей раз, на щастя, вдале

В небі над Боржавою знову сталася трагедія!


Політ біля пісчаного кар’єру в райні села Шопки

Біля Шопок на Львівщині дуже високо не злетиш, тому трагедії подібної до боржавської там вдавалося уникнути. Бо, якщо і падали пара планеристи, то з незначної висоти і, принаймні, залишалися живими, хоч і скаліченими.

В Україні відомо, що Закарпаття вважається туристичним регіоном, адже Боржавські полонини та тутешні гори приваблюють чимало туристів саме як місце, де можна здійснити політ в тандемі з пілотом на параплані (власне, вторинні прибутки з цього поки що незаконного бізнесу годують мешканців Міжгірського району). Тому треба зробити все необхідне, аби захистити як спортсменів-парапланеристів, так і туристів від наступних смертельних випадків.

На жаль, влада Міжгірського району потурає парапланеристам у їхньому сумнівному бізнесі з точки зору українського законодавства. А очільники відповідних департаментів Закарпатської обласної адміністрації і самі не вживають усіх належних заходів, і не вимагають від чиновників Міжгірщини, щоб унеможливити подібні трагедії в майбутньому.

Дехто може спитати: чому така реакція на загибель спортсменів? Мовляв, це ж окремі випадки, у спорті таке часто буває.

Впевнений, що мало хто знає, як саме пілоти на Боржаві виконують польоти та катають туристів на парапланах. Насправді ж вони не мають на це будь-яких дозвільних документів, відповідно, ніхто не може проконтролювати безпеку ні самих пілотів, ні туристів. Якщо вірити ЗМІ, останній трагічний випадок стався саме з причини нехтування правил безпеки.

Що характерно, владоможці Міжгірського району пишаються тим, що в районі є параплани, та замовчують той факт, що це є нелегальним бізнесом і ніхто ніколи навіть не намагався вивести цей бізнес у правове поле.

Тому треба сурово запитати: чи готова влада Міжгір’я взяти відповідальність за всі ці трагедії у небі над Боржавою? Чи просто в черговий раз закриє очі і своєю мовчазною згодою дозволить цій полонині перетворюватися у братську могилу?

В’ячеслав КОВТУН - Наша Версія
Категорія : Важливе
не согласний
15 травня 2018 23:12

Що за дебiл йсе писав, причому тут влада та полiцiя? Це екстремальний вид спорту, де кожний учасник повинен усвiдомлювати всi можливi наслiдки того що йому можуть пригодитися пiд час такого польоту хоч пяному чи тверезому. Це нещасний випадок, через людський фактор. Забороною нiчого не вирiшити, якщо чоловiк хоче скакати з мосту то вiн обовязково скочить, якщо не з цього, так з другого мосту. Тут треба наоборот, розвивати цей спорт, вiдкривати школи з досвiченими тренерами маємо на то всi можливостi, чому у свiтi це працює, а у нас це не можливо тому що пяний галичанин упав з сiдла парапланера. А якщо би упав пяний з мотоцикла, тодi що заборонимо їзду на мотоциклах? Повний абсурд автора не викликає сумнiвiв, з мотоциклiв кожний рiк упадуть тисячi, причому бiльшiсть iз смертельними випадками, всi задоволенi їздять дале. Видно автор заангажований якими другими iдеями, зависть мучить чоловка, що вiн не лiтає.


Нестор
16 травня 2018 21:46

Чего только не напишут продажные журнашлюхи,чего только не придумают . На боржаве случилась трагедия ,погиб пилот ,за всю 15 летнею историю полетов на боржаве это первый случай (надеюсь и последний) про два других автор просто придумал .

(((Тому треба сурово запитати: чи готова влада Міжгір’я взяти відповідальність за всі ці трагедії у небі над Боржавою? Чи просто в черговий раз закриє очі і своєю мовчазною згодою дозволить цій полонині перетворюватися у братську могилу?)))

Предлагаю обгородить полоныну Боржава колючей провлокой в три ряда, а то там еще лыжники и сноубордисты шастают, которых часто засыпает лавиной . 

 


Баба Палажка
18 травня 2018 01:44

Ага, перший випадок, бреши більше! Гугл не дурний, він усьо помнить... понапиваються і літають, спартсмени-бізнесмени


Залишити Коментар