Автономії для угорців на Закарпатті не буде – Боднар (відео)

квітня 22 / 2018
Автономії для угорців на Закарпатті не буде – Боднар (відео)

Заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар дав розширене інтерв’ю «Радіо Свобода», стосовно відносин України з своїми західними сусідами.

Коментуючи відносини з Угорщиною, зам міністра заявив, що вплив Москви на Будапешт зростає і погіршення відносин між нашими країна вигідно в першу чергу Росії. Також він зазначив, що не міняється агресивна риторика Угорщини щодо українського закону «Про освіту». Угорщина через цей закон продовжує блокувати європейську інтеграцію України.

На запитання журналіста, що посол Угорщини в Україні Ерно Кешкень заявляв, що Будапешт навіть не вбачає нічого поганого у можливій автономії для закарпатських угорців.
Василь Боднар відповів: - «Ерно Кешкень – це професійний дипломат. Йому треба віддати належне, як він працює, захищаючи інтереси своєї держави. З іншого боку, послу неодноразово доводилася принципова позиція України про те, що автономії в Закарпатті не буде. І не порушуйте це питання. Можна політично закрутити, можна розказувати це в себе вдома, використовувати в політичних цілях, але питання автономії для нас закрите і не буде підніматися на найближчу декаду так точно».

Стосовно подвійного громадянства: - «На Закарпатті є. І за різними даними, у тому числі угорськими, угорських паспортів більше від 100 тисяч видано.
Але тут питання в чому? Ці паспорти видавалися в основному до моменту отримання Україною безвізового режиму. Привабливість цього паспорта була практичною – можна було без проблеми пересікати кордон, влаштовуватися на роботу в Угорщині або й дальше. А тепер порахуймо, що досягла Угорщина роздаючи паспорти українським громадянам угорського походження? За різними оцінками, від 30-ти до 40 тисяч працездатних українських громадян угорського походження виїхали в інші держави Європи. Фактично і Угорщина, і Україна їх втратили» - заявив Боднар.

Коментар редакції: Схоже, що сидячи в далекому від Закарпаття, київському кабінеті пан Боднар не володіє реальною ситуацією. Угорське громадянство для закарпатців, продовжує бути актуальним і потрібним, введений так званий «безвіз» не дає права на роботу або навчання в Європі і українець має право бути там в якості туриста тільки півроку!


Категорія : Важливе


Loading...
загрузка...Залишити Коментар