Виноградівський Хоспіс у судовій тяганині: Кримінальна справа про заволодіння грантовими коштами та рішення апеляційного суду

січня 31 / 2018
Виноградівський Хоспіс у судовій тяганині: Кримінальна справа про заволодіння грантовими коштами та рішення апеляційного суду

Попри те, що Хоспіс у Виноградові здали в експлуатацію ще рік тому, історія його будівництва набула свого продовження в судових засіданнях. Й власне у судовому порядку встановлюють правомірність використання грантових та бюджетних коштів на цей об’єкт.

У судових позовах ? КП «Агенції місцевого розвитку Виноградівщини» та підрядна організація ТОВ «Панком», які уклали між собою договір про реконструкцію колишнього штабу військової частини під споруду медичного призначення Хоспіс. А також, як партнер у виконанні Грантової угоди, ? Виноградівська районна рада. Адже з самого початку Хоспіс мав будуватися за грантові кошти, однак завершували його вже за допомогою обласних субвенцій.

Так Львівський апеляційний суд став на бік Виноградівської районної ради у господарській справі. Річ у тому, що у 2017 році ТОВ «Панком» звернулося до господарського суду з позовом до КП «Агенції місцевого розвитку Виноградівщини» про стягнення 1 277 114 грн заборгованості і в суді першої інстанції цей позов був задоволений. Втім, Виноградівська районна рада подала на таке рішення апеляцію і суд виграла. Зокрема, як зазначено у постанові, опублікованої в єдиному державному реєстрі судових рішень від 23.01.18 у справі № 907/465/17, судді взяли до уваги доводи ради, що ця заборгованість виникла у наслідок збільшення кошторису та додаткових робіт для перепланування горища під мансардний поверх, які не були погоджені сторонами, а також врахували висновок судової будівельно-технічної експертизи щодо фактичної вартості виконаних робіт по об’єкту, яка не відповідає вартості, вказаній в актах.

До речі, директор ТОВ «Панком» Василь Нуждак та інженер технічного нагляду Василь Арендаш повідомлені про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень. У рамках досудового розслідування прокуратура Закарпатської області встановила, що директор Панкому за попередньою змовою з інженером технічного нагляду заволоділи коштами КП «Агенція місцевого розвитку Виноградівщини» у сумі 1 035 401 грн, шляхом внесення завідомо неправдивих відомостей до актів виконаних робіт з 2013 до 2015 років. Тобто, простіше кажучи, до офіційних документів була подана інформація про обсяги робіт та витрати по реконструкції, які фактично не були виконані у повному обсязі.

В обвинувальному акті прокуратури також відмічено, що цими умисними діями директор Панкому вчинив кримінальне правопорушення за ч.2 ст. 27-ч.5 ст.191 та ч.2 ст.27-ч.2 ст.366 КК України. Заволодіння майном, шляхом зловживання службовим становищем за попередньою змовою, вчинене в особливо великих розмірах карається позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна. Внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей ? від двох до п'яти років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Наразі кримінальна справа передана до суду, у рамках якої Виноградівська районна рада також просить стягнути з обвинуваченого завдану матеріальну шкоду КП «Агенції місцевого розвитку у сумі 1 035 401 грн.

Виноградівський Хоспіс у судовій тяганині: Кримінальна справа про заволодіння грантовими коштами та рішення апеляційного суду
Категорія : Важливе


Loading...
загрузка...