Чим гірше закарпатцям тим комусь краще «активісти – екологи» блокують будівництво курорту Свидовець

січня 20 / 2018
Чим гірше закарпатцям тим комусь краще «активісти – екологи» блокують будівництво курорту Свидовець

В Україні дуже мало гірськолижних комплексів і фактично в українських Карпатах є тільки один гірськолижний курорт європейського рівня - Буковель. Інші гірськолижні комплекси - Драгобрат, Пилипець, Воловець, Славсько, Ізькі або занадто малі, або із застарілим обладнанням. У Славському підйомники не змінювалися ще з радянських часів. Умови проживання в карпатських готелях - спартанські. Свидовец за планом повинен бути в 4 рази більше, ніж Буковель. Нагадаємо, що в Буковелі близько 60 кілометрів трас, у Свидовці ж планується побудувати 230 кілометрів.
Плани з будівництва гірськолижного курорту на Закарпатті колосальні. Загальна протяжність трас - 230 км. Планується будівництво 60 готелів, 33 канатних дороги, 120 кафе та ресторанів. Одночасно в Свидовці зможуть відпочивати до 30 тис. Туристів. Після завершення будівництва для забезпечення роботи курорту будуть потрібні 5 тисяч робочих місць.

Крім того, в Свидовці планують побудувати аеропорт із злітно-посадковою смугою на 1000 метрів.

Під ці цілі планують освоїти 1400 гектарів пустуючих земель Тячівського та Рахівського РАПН Закарпатській області. Для потреб гірськолижного комплексу планують вирубати 650 га лісу (за рік в Україні рубають приблизно 28 тис. га. лісу) .
Після анонсування проекту відразу почалися проблеми з боку численних українських держустанов, держорганів та так званих «громадських активістів».

Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру виділила 3 ділянки землі (по 2 га. Кожен) прямо посередині ділянки під будівництво комплексу, в Довгій долині, біля села Чорна Тиса. Землі нібито виділили під пасовища і відразу після анонса проекту гірськолижного комплексу. Також в районі будівництва були виділені земельні ділянка учасникам АТО, але після перевірки виявилося, що вони заяв власноруч не писали.
Нагадаємо, що за такою ж схемою зірвали будівництво комплексу IKEA під Києвом. Перед виділенням ділянки для шведської компанії київські чиновники виділили 2 невеликих ділянки «громадянам» під дачі. Пізніше, «громадяни» погодилися продати шведам виділені їм ділянки за сотні тисяч доларів. Шведи відмовилися і залишили Україну.

Проти будівництва гірськолижного курорту Свидовець виступили 3 депутата сільради села Лопухи. Сільські депутати вирішили, що курорт завдасть шкоди екології їх села і в судовому порядку хочуть заборонити будівництво. Очевидно, що відсутність доріг, робочих місць і цивілізації в селі Лопухи депутатів не турбує. 10 січня Закарпатський окружний адміністративний суд під головуванням Юрія Дору розглянув позов місцевих активістів до Тячівської РДА та Рахівської РДА щодо скасування як протиправних розпоряджень про затвердження детальних планів щодо забудови закарпатського Свидовецького масиву мега-курортом.

В даному випадку, як говорять в народі і до ворожки ходити не треба, щоб зрозуміти, що так звані активісти - екологи переймаються не екологією.

Чим гірше закарпатцям тим комусь краще «активісти – екологи» блокують будівництво курорту Свидовець
Категорія : Важливе
Іван
20 січня 2018 11:57

Коментар видалено! Ніякого замовлення нема у вас інших аргументів нема? - Адмін.


ЗАКАРПАТЕЦЬ
20 січня 2018 12:06

Добре що хтось хоче будувати в Украини курорти. створювати робочи миста молодци.


Еколог
20 січня 2018 12:18

Чомусь дурний, бо я бідний.

Чомусь бідний, бо я дурний.


Тимур Бедернічек
20 січня 2018 14:08

Адміністратор сказав, що стаття не замовна.  Проте авторство не вказане.  Чи правильно розуміти,  що ця публікація - це думка редакції? 


Читатель
20 січня 2018 14:59

Спорудження дуже короткосезонного мега – курорту в період глобального потепління недоцільне, бо сніг стає екзотикою. Суцільна вирубка лісу в горах завдасть шкоди довкіллю далеко за межами Свидовця. Знавці хай порахують вартість деревини з площі 650 га і порівняють із вартістю поки-що ілюзорного курорту. Ліс вирубають дуже швидко, навіть почнуть будувати , але чи закінчать? А лісу вже не буде. Обіцяних 5 000 робочих місць, можливо, буде на 1-2 зимових місяці, а на літній період залишиться скільки? Добре думати треба.


патріот
21 січня 2018 08:28

уже м раз писав = а як думавуть оти що проти розвивати наш край. Так ся потішають Європою а в себе не дають нич робити.А може ісе як з мінігесами - все впираеся в баблопротистояння


мiсцевий
21 січня 2018 12:24

чистота залог здоровля, добре йсi активiсти протестувуть, треба їх пуддержати бо много туристiв вто тоже не добре. Поникайте сисе кiно може порoзумiєте чому. Туй iде лише про природу, яку треба берегти, як уд туристiв, так уд мiнiгес. А робочi мiста створюйте будiвництвом нових пiдприємств абi ся не мусiло чекати на тих туристiв раз у два мiсяцi, а роботу будете мати каждий день.

 

 

https://youtu.be/eNL3NjEgWK8


Читатель
22 січня 2018 08:42

А ким планують заповнювати «мега-курот»? Адже неподалік вже є «Буковель», Татри в Словаччині та Польщі, де сніг тримається довший час. В умовах безвізу із Закарпаття, наприклад, чимало людей їдуть туди. Не думаю, що вже існуючі лижні бази в Закарпатті  перевантажені.

Не треба людей дурити «краєм садів, виноградників та курортів», як це робив ще М.С.Хрущов, а намагатися створювати стабільні робочі місця, бо зараз переважну більшість активних людей змушують заробляти за кордоном.


Залишити Коментар