Чим гірше закарпатцям тим комусь краще «активісти – екологи» блокують будівництво курорту Свидовець

січня 20 / 2018
Чим гірше закарпатцям тим комусь краще «активісти – екологи» блокують будівництво курорту Свидовець

В Україні дуже мало гірськолижних комплексів і фактично в українських Карпатах є тільки один гірськолижний курорт європейського рівня - Буковель. Інші гірськолижні комплекси - Драгобрат, Пилипець, Воловець, Славсько, Ізькі або занадто малі, або із застарілим обладнанням. У Славському підйомники не змінювалися ще з радянських часів. Умови проживання в карпатських готелях - спартанські. Свидовец за планом повинен бути в 4 рази більше, ніж Буковель. Нагадаємо, що в Буковелі близько 60 кілометрів трас, у Свидовці ж планується побудувати 230 кілометрів.
Плани з будівництва гірськолижного курорту на Закарпатті колосальні. Загальна протяжність трас - 230 км. Планується будівництво 60 готелів, 33 канатних дороги, 120 кафе та ресторанів. Одночасно в Свидовці зможуть відпочивати до 30 тис. Туристів. Після завершення будівництва для забезпечення роботи курорту будуть потрібні 5 тисяч робочих місць.

Крім того, в Свидовці планують побудувати аеропорт із злітно-посадковою смугою на 1000 метрів.

Під ці цілі планують освоїти 1400 гектарів пустуючих земель Тячівського та Рахівського РАПН Закарпатській області. Для потреб гірськолижного комплексу планують вирубати 650 га лісу (за рік в Україні рубають приблизно 28 тис. га. лісу) .
Після анонсування проекту відразу почалися проблеми з боку численних українських держустанов, держорганів та так званих «громадських активістів».

Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру виділила 3 ділянки землі (по 2 га. Кожен) прямо посередині ділянки під будівництво комплексу, в Довгій долині, біля села Чорна Тиса. Землі нібито виділили під пасовища і відразу після анонса проекту гірськолижного комплексу. Також в районі будівництва були виділені земельні ділянка учасникам АТО, але після перевірки виявилося, що вони заяв власноруч не писали.
Нагадаємо, що за такою ж схемою зірвали будівництво комплексу IKEA під Києвом. Перед виділенням ділянки для шведської компанії київські чиновники виділили 2 невеликих ділянки «громадянам» під дачі. Пізніше, «громадяни» погодилися продати шведам виділені їм ділянки за сотні тисяч доларів. Шведи відмовилися і залишили Україну.

Проти будівництва гірськолижного курорту Свидовець виступили 3 депутата сільради села Лопухи. Сільські депутати вирішили, що курорт завдасть шкоди екології їх села і в судовому порядку хочуть заборонити будівництво. Очевидно, що відсутність доріг, робочих місць і цивілізації в селі Лопухи депутатів не турбує. 10 січня Закарпатський окружний адміністративний суд під головуванням Юрія Дору розглянув позов місцевих активістів до Тячівської РДА та Рахівської РДА щодо скасування як протиправних розпоряджень про затвердження детальних планів щодо забудови закарпатського Свидовецького масиву мега-курортом.

В даному випадку, як говорять в народі і до ворожки ходити не треба, щоб зрозуміти, що так звані активісти - екологи переймаються не екологією.

Чим гірше закарпатцям тим комусь краще «активісти – екологи» блокують будівництво курорту Свидовець
Категорія : Важливе


Loading...
загрузка...