За відмову лікувати хворих району Мукачеве треба позбавити статусу міста обласного значення – Михайло Ланьо

січня 24 / 2017
За відмову лікувати хворих району Мукачеве треба позбавити статусу міста обласного значення – Михайло Ланьо

У Мукачівській райлікарні в цьому році перестали лікувати жителів сіл, тільки городян, скаржаться пацієнти. Лікарі все заперечують. Що ж відбувається в Мукачівській ЦРЛ? Скандал розгорівся, коли Мукачівська районна лікарня відмовила в госпіталізації онкохворій жінці. Мар’яну Галас відправили лікуватися в сільську амбулаторію. І всі ліки, які в мукачівській лікарні були безкоштовні, жінці довелося купувати самій. Навіть морфій.

"Мені пояснили, що зараз район не перевів гроші і можуть лише один день ургентно лікувати і все. Ну і мені розписали і направили до нас в сільську амбулаторію", – каже жителька Мукачівського району.
"Хвора до мене звернулася без амбулаторної картки, без направлення в стаціонар, але тим не менше, я працюю в стаціонарі, я хвору оглянула, розписала їй і направила до сімейного лікаря. У неї питання про госпіталізацію строкову не стояло", – стверджує лікар-онколог Мукачівської районної лікарні Лариса Юрченко.
І все ж після порушення цієї проблеми Мар’яну госпіталізували і надали "елітну" палату. Втім, вона не єдина сільська мешканка, кого не взяли до райлікарні.
Тут раптом стали ділити пацієнтів на тих, хто з міста, і тих, хто з села. Навіть відповідні оголошення вивісили. Жителі району можуть безкоштовно лікуватися тільки один день.

У райадміністрації запевняють, що це міська влада дала вказівку не приймати в лікарні пацієнтів з району. Хоча райрада виділила лікарні в цьому році 26 мільйонів гривень.

Дану ситуацію ми попросили прокоментувати депутата Верховної Ради України Михайла Ланьо:

«За відмову лікувати хворих району Мукачеве, треба позбавити статусу міста обласного значення, я буду виступати з такою ініціативою перед Закарпатською обласною та Верховною радою. Міська рада починає ділити громадян однієї країни на свої та чужих, такого допустити не можна. Всі люди рівні, як перед Господом так і в державі, якщо ми себе хочемо називати цивілізованими та демократичними».


Новини Закарпаття
Категорія : Важливе


Loading...
загрузка...