Закарпатцям прийдеться повернути майно та землю попереднім власникам

листопада 24 / 2016
Закарпатцям прийдеться повернути майно та землю попереднім власникам

У Польщі створено спеціальну організацію, яка займеться питаннями повернення власникам колишнього польського майна на території Західної України, заявив один із засновників організації лідер партії "Зміна" (Zmiana) Матеуш Піскорський.
Основні цілі і завдання організації полягають в правовому аналізі можливості отримання компенсації за втрачену нерухомість та інші види власності на території України.

Офіційно Україна оголошує, що збирається дотримуватися правові принципи ЄС, передбачені в угоді про Асоціацію з ЄС, тому у поляків і виникла ідея створення структури, яка займатиметься збором даних про можливі вимоги спадкоємців і колишніх власників майна на території України і розробляти правовий і законний шлях отримання компенсації.

На даний час за інформацією польських ЗМІ підготовлено більше 1600 позовів поляків до України стосовно повернення нерухомості та земельних ділянок.
Схожі вимоги очікуються і на Закарпатті так,як воно до 1944 року не входило до складу України. Згідно європейського законодавства повернути нерухомість та землю спадкоємцям можна до 100 років, відповідно на майно можуть претендувати власники, які зараз живуть на території Угорщини, Словаччини, Чехії та інших країн.

Наше видання намагалося отримати коментар відносно цього питання у консульстві одної із сусідніх держав, але там коментувати цього не стали пославшись на необізнаність.

Зрозуміло, що консульства не можуть знати, хто з їх громадян-нащадків майна та землі на Закарпатті може подати до суду. В даному випадку однозначно можна сказати, що підписавши асоціацію з ЄС Україна відкрила у цьому питанні «скриньку Пандори».

Цікаво, що претендувати на майно та землю також можуть нащадки, які зараз живуть і на Закарпатті, а як відомо багато хто з них тримають документи часів Угорщини та Чехословаччини до цього часу.

Як збирається виконувати свої зобов’язання Україна в законодавчому плані поки не урегульовано, але виконувати рішення Європейських судів їй прийдеться. Відповідно у багатьох нинішніх власників будинків та землі на, що будуть претендувати попередні власники виникнуть не маленькі проблеми.

Новини Закарпаття
Категорія : Важливе


Loading...
загрузка...


Залишити Коментар