Візит Міністра інфраструктури України Володимира Омеляна у Закарпатську область

листопада 18 / 2016
Візит Міністра інфраструктури України Володимира Омеляна у Закарпатську область

Візит Міністра інфраструктури України Володимира Омеляна у Закарпатську область.

Епізод 1:


Разом з головою Закарпатської ОДА Геннадієм Москалем, міським головою Ужгорода Богданом Андріївим відвідали "Міжнародний аеропорт Ужгород" з метою вирішення питання відновлення його роботи.
Володимир Омелян погодився з нашою позицією, що аеропорт в Закарпатті втрачати не можна, адже його функціонування забезпечує сполучення області з Києвом, стане можливим швидший доїзд заробітчан додому, комфортніше дістатись області буде й туристам, збільшення потоку яких передбачається з завершенням будівництва нового гірсько-лижного курорту.
Міністерство готове взяти до уваги пропозицію ОДА та сприяти наданню сертифікації, забезпечити підтримку Аероруху для обслуговування польотів.

Адміністрація, в свою чергу, бере на себе зобов'язання щодо організації технічного забезпечення аеропорту, асфальтування та розширення взлітно-посадкової смуги, забезпечення живлення тощо.
Відновивши роботу аеропорту та ввівши нове залізничне сполучення з Угорщини до Мукачева матимемо в результаті відмінну транспортну розв'язку.
Народні депутати України від Закарпаття забезпечать відповідну підтримку даного питання на рівні Уряду та ВРУ.


Візит Міністра інфраструктури України Володимира Омеляна у Закарпатську область


Епізод 2.

Разом з головою Закарпатської ОДА Геннадієм Москалем та головою Берегівської РДА Іштваном Петрушкою відвідали 2 об'єкти: в перспективі новий пункт пропуску Дийда (Україна) - Берегдароц ( Угорщина) та пункт пропуску КПП "Лужанка".
Обговорили необхідність відкиття власне пункту пропуску Дийда-Берегдароц, зокрема, для вантажних автомобілей, так як сьогодні для таких авто функціонує лише один переїзд в Чопі, але і там міст знаходиться в аварійному стані. Якщо станеться негода, рух вантажних автомобілей через кордон буде зупинено. Також новий перехід дозволить розвантажити пункт пропуску КПП "Лужанка". Будівництво пункту пропуску відбудеться за рахунок коштів ЄС.
Також мова йшла про будівництво 5-го Пан'європейського міжнародного транспортного коридору М 3, який підходить до майбутнього пункту пропуску "Дийда-Берегдароц". Говорили про проблеми, які супроводжують процес з української сторони: відведення земель, розроблення проектно-кошторисної документації тощо.
Зважаючи на готовність угорської сторони виконати роботи до кордону зі свого боку, Володимир Омелян запевнив, що сприяє виділенню коштів до кінця року на розроблення проектно-кошторисної документації, а в наступному році-на завершення робіт.
Геннадій Москаль ж пообіцяв вирішити питання щодо відведення земельних ділянок.
Зачепили тему будівництва об'їзної дороги Берегово- с.Астей- КПП "Лужанка", на яке Угорщина виділила кошти у сумі 50 млн.євро.
Під час візиту проведено зустріч з делегацією Угорщини на чолі з Петером Кіш-Парціу, заступником держсекретаря з питань розвитку прикордонної інфраструктури.
Обговорено співпрацю з ЄС, зокрема, Угорщиною в частині авіа, залізничного сполучення, будівництва та реконструкції пунктів пропуску, підтримку безвізового режиму для України.
Результатом даного візиту та переговорів найближчим часом між Прем'єр-міністрами двох країн буде підписано резолюцію щодо вищезгаданих питань .

Візит Міністра інфраструктури України Володимира Омеляна у Закарпатську область


Епізод 3.

Разом з головою Закарпатської ОДА Геннадієм Москалем та головою Виноградівської РДА Михайлом Русанюком оглянули місцевість під будівництво та обговорили перспективи відкриття нового автомобільного пункту пропуску "Нодьгодош-Велика Паладь".
Володимир Омелян пообіцяв виділити кошти на розроблення проектно-кошторисної документації та дав вказівку представнику обласного автодору негайно готувати необхідну документацію.
І запевнив, що вже в 2017 році пункт пропуску буде відкрито.

Візит Міністра інфраструктури України Володимира Омеляна у Закарпатську областьЕпізод 4. Завершальний.

Разом з головою Закарпатської ОДА Геннадієм Москалем та головою Виноградівської РДА Михайлом Русанюком відвідали КПП "Дяково" та оглянули під'їзні до нього дороги.
Провели зустріч з румунською делегацією на чолі з Префектом повіту Сату- Маре Раду Буд.
Обговорили питання підтримки Румунією входження України до ЄС, інфраструктури (реконструкція існуючих, будівництво нових пунктів пропусків, відновлення прикордонних мостів та будівництво доріг), відновлення залізничного руху між двома країнами, Програми співпраці між Румунією та Україною, згідно з якою буде виділено близько 60 млн.євро на відновлення інфраструктури.
Володимир Омелян запевнив, що Уряд України почав масштабне відновлення доріг і у випадку Закарпатської області увага буде особливою. Нашим країнам потрібні якісні пункти пропуску, тому Україні потрібні якісні дороги.
Вважаю, що відображенням нашого прагнення вступу в ЄС має бути показник відновлення інфраструктури.
Дане питання гостро стоїть перед Урядом України, маємо діалог з Міністром інфраструктури, тому в найкоротші терміни маємо знайти шляхи залучення інвестицій, розробити проекти, визначити дорожню карту. В свою чергу, представники ВРУ, Уряду, місцевих адміністрацій досягнуть того, щоб це все було не лише задекларовано на папері, а й втілено у життя.

Візит Міністра інфраструктури України Володимира Омеляна у Закарпатську областьПовідомив на своїй сторінці у Фейсбук закарпатський нардеп Валерій Лунченко.

Новини Закарпаття
Категорія : Важливе


Loading...
загрузка...Залишити Коментар