Москаль-пророк, або Невже «ЄЦ» прийде «…єц»?

жовтня 05 / 2016
Москаль-пророк, або Невже «ЄЦ» прийде «…єц»?

Скандальний вихід із партії «Єдиний Центр» мукачівки Інгрід Туріс цього тижня став топ-темою для обговорення серед політичних та громадських лідерів Закарпаття, журналістів, депутатів усіх рівнів та й просто низки свідомих громадян краю. Багато хто починає пригадувати список тих, хто вже вийшов із колись «єдиної» закарпатської партії, хтось пробує назвати реальні причини таких кроків політдіячів, ще хтось відверто говорить про занепад політсили. Що відбувається насправді?
Якщо оглянутися в кількарічну історію діяльності партії «Єдиний Центр», то за весь час з неї вийшло багато людей. В основному тих, хто усвідомив, що куди насправді вступив, і що ніякого плюралізму думок та демократичного підходу до формування завдань і цілей бути не може – тут є тільки жорстка диктатура, помножена на брутальну безнаказанність та підкріплена міцним слівцем...
Саме з таких причин уже в перші роки існування політсили посипалися з неї перші цеглинки. Так, у жовтні 2009-го гучним був вихід із ЄЦу голови Житомирської обласної організації політичної партії «Єдиний Центр» Геннадія Зубка, а також двох депутатів Житомирської міської ради Сергія Сухомліна й Олександр Рабіновіча. Причини виходу з партії ні Зубко, ні Сухомлін, ні Рабіновіч не вказали. Наважився в ті часи назвати причину у травні того ж року хіба що губернатор Житомирської області Юрій Забела, який вийшов з «Єдиного Центру» й пояснив це «…жорсткою позицією неформального лідера партії Віктора Балоги по відношенню до президента Віктора Ющенка».

Москаль-пророк, або Невже «ЄЦ» прийде «…єц»?


Читати поміж рядками можна багато чого. Вчорашній «любий друг» перестав таким бути для Балоги...
Уже буквально за день написала заяву про вихід із ЄЦ і тодішній нардеп Оксана Білозір - 9 жовтня 2009-го вона в заяві написала: «У зв'язку з незгодою з політичними рішеннями, які приймаються керівництвом партії "Єдиний Центр" всупереч інтересам держави, неможливістю подолати розходження в баченні реалізації програмних завдань партії та її майбутнього… інформую про припинення свого членства в політичній партії "Єдиний Центр" за власним бажанням».
У 2010-му демонстративно вийшла з партії відомий український політик, народний депутат України 6-го та 7-го скликань Леся Оробець. 13 листопада 2010 року вона на знак протесту проти входження лідера ЄЦ Віктора Балоги до уряду Азарова залишає партію, звинувачуючи її керівництво в зраді інтересів виборців.

Москаль-пророк, або Невже «ЄЦ» прийде «…єц»?


У вересні 2011-го збунтувала Черкащина. Ось офіційні повідомлення від 25.09.2011: «Рада Черкаської обласної організації партії Єдиний центр на чолі із першим заступником голови Черкаської облдержадміністрації Петром Гаманом заявила про вихід із партії». Згідно із попередньою інформацією, таким чином рада облорганізації продемонструвала свою незгоду з позицією екс-глави Секретаріату Президента України, члена президії Єдиного центру Віктора Балоги».
На Закарпатті ж взагалі члени ЄЦу періодично бунтують проти керівництва. Причини все ті ж – неможливість терпіти диктатуру беззмінного лідера, його небажання чути і належно сприймати інших членів команди, нав’язування своєї думки, чим би вона «не попахувала» і якою б алогічною вона не була.

Однією з перших і найгучніших була заява про вихід із партії депутата Ужгородської міськради Івана Волошина у вересні 2009-го. Умотивував він таке рішення деструктивною
поведінкою голови ужгородської міської організації ЄЦ, на той час першого заступника мера Віктора Трикура. «… Вважаю, що за таких умов, як відсутність можливості виконувати передвиборчі обіцянки, постійні зловживання в підзвітних Трикуру В.Ф. відділах (згідно розподілу функціональних обов’язків першого заступника), ряд порушених кримінальних справ по факту діяльності його креатур, а також повне ігнорування ним норм моралі (інтриги, наклепи і т.д.), мені не доцільно бути підлеглим (навіть формально) у вищезгаданої особи з причин відсутності у нього професійних та моральних даних для керівних функцій», - написав Волошин.

Москаль-пророк, або Невже «ЄЦ» прийде «…єц»?


18 червня 2013-го, відкриваючи засідання сесії Ужгородської міськради, мер Погорєлов оголосив про вихід 6 депутатів із своїх колишніх фракцій. Зокрема, одразу на п’ятьох депутатів стало менше у фракції ЄЦ – її лави покинули Михайло Рошко, Тетяна Козак, Вікторія Тарахонич, Ольга Травіна та Ярослава Гасинець. «Ця новина стала ще одним свідченням того, що впливові депутати з Єдиного Центру незадоволені деструктивною політикою керівництва фракції», - написало тоді видання 7dniv.info.
12 вересня 2013р. з фракції ЄЦ виходить депутат обласної ради Володимир Роман. Причина десь майже аналогічна попередній заяві.
Ще один «виходець» із партії – однофамілець Балог Едуард свого часу, написавши заяву про вихід із партії, лише підтвердив те, про що всі говорять: «… в партії ведуться постійні сучасні політичні ігри, постійна брехня, а навмисні дії окремих осіб заставляють задуматися над правильністю «вибору партійної приналежності».

Москаль-пророк, або Невже «ЄЦ» прийде «…єц»?


Про засилля диктаторства в ЄЦ можна судити ще й з офіційного сайту партії. Якщо зайти й проглянути ключові рубрики, то аж рябіє в очах від імені «Віктор Балога». Причому нардеп настільки компетентний, що коментує все – і війну на Сході, і питання освіти, й політику, й міжнародні відносини, і ще силу питань. Вундеркінд, не інакше. Вже би хоч ті політологи не перегинали палку…
Про те, що не все добре в партії, писали закарпатські ЗМІ ще торік – у вересні 2015-го партійна конференція це виявила якнайкраще, заголовки так і рябіли - «В партії «Єдиний центр» гризня і розкол».

Москаль-пророк, або Невже «ЄЦ» прийде «…єц»?


Власне про це ж зараз говорить і депутат облради Інгрід Туріс: «…Це схоже на тоталітарний режим, диктатуру, заборону свободи слова, однак аж ніяк не на “Європейські стандарти” місцевого самоврядування». Її вихід із партії сприйняли по-різному, хоча відверто треба визнати, що дуже й дуже багато закарпатців насправді вітають пані депутата з таким сміливим кроком. Хоча майже всі говорять про те, що пані Туріс слід чекати зараз помсти з боку ображеного на неї Балоги. Так вважає, приміром, Степан Форкош у своїй статті для Prozak.info: «Можна також очікувати певного компромату на Інгрід Туріс вже найближчим часом від ЗМІ ображеного на неї Віктора Балоги…» але однозначно, що «… Її вихід з партії Єдиний Центр може викликати хвилю інших подібних кроків від нинішніх соратників Віктора Балоги».
І ще про занепад. Вкрай відчутним був торішній удар по партії, коли про свій вступ до парламентської фракції «Воля народу» заявив двоюрідний брат Балог Василь Петьовка. Ця новина здивувала, хоча про непорозуміння між братами говорили давно. Так, 25 грудня 2015 партія заявила, що нардеп Василь Петьовка виключений із "Єдиного Центру", бо «…діяльність лідера Єдиного Центру, народного депутата Петьовки Василя Васильовича такою, що завдає шкоди авторитету "Єдиного Центру" та суперечить його статутним нормам і програмним засадам".

Москаль-пророк, або Невже «ЄЦ» прийде «…єц»?


До речі, Москаль у своєму стилі дуже влучно й колоритно прокоментував вихід Петьовки з ЄЦ: «Василь Петьовка – найбільш прагматичний і нормальний із цієї закарпатської «файти», він зрозумів, що для «ЄЦ» скоро прийде «…єц», тому й зробив цілком правильний крок».

Додамо, що не по дорозі з Балогами стало і екс-голові Закарпатської обласної ради Володимиру Чубірко, який зараз формує нову політичну силу, яка буде в опозиції до «Єдиного Центра». Нагадаємо, що Віктор Балога відмовився підтримувати його на минулих виборах міського голови Ужгорода.

Москаль-пророк, або Невже «ЄЦ» прийде «…єц»?


Також "тихенько" вийшов з "Єдиного Центра" нинішній міський голова Володимир Кащук. Подейкують, що злими на нього Балоги стали після того, як на одному із мітингів він не дав їм слова.

Москаль-пророк, або Невже «ЄЦ» прийде «…єц»?Власне, чи треба ще щось додавати? Здається, Москаль найкрасномовніше змалював ситуацію з партією, і винен у ній сам беззмінний диктатор…

Москаль-пророк, або Невже «ЄЦ» прийде «…єц»?Новини Закарпаття
.
Категорія : Важливе


Loading...
загрузка...Залишити Коментар