Угорці не вважають корінних жителів Закарпаття українцями, а визнають їх русинами

серпня 23 / 2016
Угорці не вважають корінних жителів Закарпаття українцями, а визнають їх русинами

В сусідній з Закарпаттям Угорщині русини поряд з українцями мають статус національної меншини, в парламенті Угорщини русини мають свого представника з консультативним правом голосу. Угорці не вважають корінних жителів Закарпаття українцями, а визнають їх русинами прикладом цьому можуть служити публікації в ЗМІ. В даному матеріалі йдеться про те, що угорські та русинські діти із Закарпаття протягом минулого тижня відпочивали у таборі в Угорщини, для того, "аби краще дізнатися один про одного і зміцнити свою національну ідентичність", - повідомив Аттіла Фюлоп, заступник державного секретаря Угорщини, який відповідає за відносини з громадянським суспільством.
Якдодав Аттіла Фюлоп, в Угорщині протягом багатьох століть живуть разом та беруть участь у розбудові держави люди 13 національностей, серед ниx й русини. Угорський урядовець додав, що збереженню національності русин у значній мірі сприяла греко-католицька церква. Уряд Угорщини виділив на цей міжнаціональний табір 270 мільйонів форинтів.

Угорці не вважають корінних жителів Закарпаття українцями, а визнають їх русинамиДодамо, що в Україні не дивлячись на визнання русинів, як окремої від українців національної меншини у багатьох країнах ЄС не визнані і вважаються етносом українців.

Також додамо, що Україна боїться визнавати русинську національність переводячи «стрілки» на те, що це російський проект направлений на розкол держави. В той же час в Україні на законодавчому рівні визнана русинська мова, а Закарпатська обласна рада визнала русинів, як національність.

Угорці не вважають корінних жителів Закарпаття українцями, а визнають їх русинами


Новини Закарпаття
Категорія : ВажливеLoading...
загрузка...