Обласна рада виділила кошти на завершення будівництва хоспісу у Виноградові

березня 17 / 2016
Обласна рада виділила кошти на завершення будівництва хоспісу у Виноградові

У четвер, 17 березня, відбулося чергове засідання сесії Закарпатської обласної ради, на якому депутати виділили 6 млн. грн. на завершення будівництва Закарпатського регіонального центру паліативної допомоги у Виноградові.
За словами обранця від Виноградова Владіслава Поляка, члена депутатської фракції партії «Відродження» в обласній раді, ці кошти – це останній шанс врятувати обличчя Закарпаття перед Європою.
«І хоч у нас сьогодні глузують із згадування діяльності «попередників», у випадку із ситуацією, в якій опинився ще недобудований хоспіс у Виноградові, без відсилу до господарювання попереднього керівника просто не обійтися. Мало того, що об’єкт, на зведення якого Агенція місцевого розвитку Виноградівщини отримала європейський грант, не був зданий вчасно, так ще і замість реалізації проекту значну частину коштів просто розікрали. В результаті ми осоромилися перед Європою і не виконали своїх зобов’язань», - прокоментував ситуацію обласний депутат.

Наразі тривають перевірки, але деякі цифри можна назвати вже зараз.
«При терміні реалізації проекту у три роки, готовність об’єкту становить всього 65%, при цьому на об'єкті нема ні водопостачання, ні каналізації, ні електрики, ні опалення. Вартість 1 м2 у недобудові вже є просто захмарною і не співвідносною із ринковими цінами на житло в Україні – 570 євро. Навіть в елітних новобудовах у столиці ціни суттєво нижчі. Маю надію, винні будуть покарані.

Ми опинилися у скандальній ситуації. Наразі тривають переговори між українською та європейською сторонами. Чинний голова Виноградівської районної ради Віталій Любка та новий директор Агенції Артур Шерегі роблять усе можливе, щоб Україні не довелося повертати виділених нам 880 тисяч євро. Та все ж проект треба реалізувати. Відрадно, що ми знайшли підтримку в особі очільника області Геннадія Москаля і моїх-колег депутатів, які проголосували за виділення 6 мільйонів гривень, потрібних на завершення реконструкції і введення хоспісу в експлуатацію.

Цей рік для нас дуже важливий, адже саме тепер ми сподіваємося отримати безвізовий режим із країнами Євросоюзу. Тому повинні зробити все можливе, аби показати, що ми гідні партнери і гідні члени європейської спільноти – порядні, чесні, що на нас можна покластися і ми не підведемо», - зазначив Владіслав Поляк.

Новини Закарпаття
Категорія : Важливе


Loading...
загрузка...