Закарпатські депутати вимагають від Прокуратури розслідувати антиугорські заклики націоналістів

березня 17 / 2016
Закарпатські депутати вимагають від Прокуратури розслідувати антиугорські заклики націоналістів

Сьогодні на сесії Закарпатської обласної ради під час звіту прокурора Закарпаття Володимира Янко Віктор Русин депутат фракції «Опозиційний Блок» заявив, що прокуратура мала б розслідувати ходу націоналістичних груп в Ужгороді на честь річниці Карпатської України, яка пройшла минулої неділі.

«Йшло близько 300 чоловік. Вони кричали: «мадярів на ножі!». Чому ми ці питання не піднімаємо? Володимире Михайловичу, зверніть на це увагу! – сказав депутат.

Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль додав, що підтримує Віктора Русина: «Я Вас підтримую. ОДА засудила це в заяві, яку
ми зробили у неділю.
Стурбованість з приводу цього висловила і фракція КМКС в Закарпатській облраді, яка також оприлюднила своє звернення.

Нагадаємо, що прес - служба закарпатської ОДА розповсюдила заяву нинішнього губернатора на цю тему.

У неділю, 13 березня, під час смолоскипної ходи вулицями Ужгорода, яку влаштували представники правих організацій на честь героїв Карпатської України, лунали образливі для угорців заклики, відеозапис яких потрапив у мережу інтернет і був оприлюднений багатьма угорськими засобами масової інформації. Прикметно, що учасники ходи демонстративно скандували антиугорські заклики на площі видатного угорського поета Шандора Петефі, що викликало обурення не тільки угорської громади області, а й решти мешканців Закарпаття.
– Така поведінка неприпустима в цивілізованому суспільстві, – заявляє голова ОДА Геннадій Москаль.
– Вона принижує Закарпаття й відштовхує Україну від Європи. Ми пам’ятаємо складні сторінки минулого з нашими сусідами, на належному рівні відзначаємо героїв України і водночас хочемо жити в суспільстві з європейськими цінностями, які гарантують міжетнічну взаємоповагу і толерантність. Непрості стосунки в минулому мали місце в історії кожної нації, однак сучасна Європа дивиться вперед і будує свою політику на основі взаємовигідних зв’язків у культурі, економіці й транскордонному співробітництві. Такий шлях обрала для себе й Україна. На жаль, у будь-якому суспільстві є частка людей, налаштованих на деструктив і ворожнечу. Однак я знаю, що поведінка учасників смолоскипної ходи (більшість із яких були приїжджими) не має жодної підтримки в закарпатців.

Новини Закарпаття
Категорія : Важливе


загрузка...


Залишити Коментар