Підсумок позачергової сесії облради: Мама-Балога попросила сина-Балогу не слухати няня-Балогу

березня 12 / 2016
Підсумок позачергової сесії облради: Мама-Балога попросила сина-Балогу не слухати няня-Балогу

Позачергова сесія обласної ради, ініційована «Єдиним центром» та його сателітом «Батьківщиною» заради звернення до Президента щодо фінансування профтехосвіти (інші питання були включені вже після цього основного) була задумана як піар-хід ЄЦу. Який не бажає фінансувати мукачівські ПТУ з міського бюджету і водночас прагне показати, що його турбує ця проблема. Однак у підсумку все повернулося проти самого ЄЦу.

Заготовка звернення до Президента зі словами «Третій місяць поспіль викладачі ПТНЗ не отримують заробітної плати, учні не одержують стипендій, не здійснюється оплата за енергоносії та комунальні послуги» був суттєво відкоригований, а вірніше зовсім змінений. Як заявив із трибуни перший заступник голови ради, представник КМКС Йосип Борто, ця проблема стосується не всього Закарпаття, а тільки Мукачева. Інші міста обласного підпорядкування ПТУ фінансують справно. Після нетривалої перепалки у депутатів не залишилося іншого виходу, ніж голосувати за два звернення – одне до Президента із закликом підписати внесені Верховною Радою зміни в бюджет у частині фінансування ПТУ з Держбюджету, а друге (до вирішення проблеми на центральнму рівні) – до Мукачівської міськради із закликом профінансувати ПТУ з міського бюджету так, як це робиться в Ужгороді, Хусті та Берегові.

Такий варіант явно не влаштовував фракцію ЄЦ, адже виходило, що вона ініціювала позачергову сесію тільки для того, щоб визнати – Мукачівська міська рада на чолі з мером Андрієм Балогою створила проблему з ПТУ і тепер обласна рада закликає вирішити її, ставлячи в приклад Ужгород, Хуст і Берегово. Якийсь час ЄЦ пручався, намагаючись ставити на голосування звернення тільки до Президента, однак після наполягань Геннадія Москаля і необережної репліки представника ЄЦу Золтана Ленд’єла про те, що його фракція готова спочатку підтримати звернення до Мукачівської міськради, питання було поставлене на голосування саме в такому порядку.

Результат – обласна рада руками ЄЦ закликала Андрія Балогу невідкладно профінансувати ПТУ з міського бюджету (те, що від нього вимагає Москаль уже третій місяць) і прямо вказала, що проблема виникла через порушення міськрадою бюджетного законодавства. Натомість звернення до Президента викладене в загальних фразах із вказівкою, що проблема стосується насамперед Мукачева, а не всієї області.

Можна уявити, що дісталося фракції ЄЦ від головного няня-Балоги за таке голосування. За Чеховим ЄЦ зіграв роль унтер-офіцерської вдови, яка сама себе висікла, причому публічно.

А тепер згадаємо передісторію питання. За закон про Держбюджет на 2016 рік (у тому числі в частині фінансування ПТУ з міських бюджетів) голосував мукачівський нардеп Віктор Балога. Його син, мер Мукачева Андрій Балога відмовився виконувати цей закон (зрозуміло, що за наказом няня, який із запізненням збагнув, що проголосував за дурницю). А мама Андрія і дружина Віктора Оксана Балога, як депутат обласної ради, проголосувала за звернення до Мукачівської міськради із закликом фінансувати ПТУ! Одним реченням підсумок позачергової сесії можна сформулювати так – мама-Балога просить сина-Балогу не слухати няня-Балогу.

Видно, в сімейці Балог сталася серйозна криза – син не знає, що чинить няньо, мама офіційно визнає, що син зробив дурницю й просить не слухати няня, а няньо сам не знає, що чинити далі. «Санта - Барбара» по-мукачівськи – Шекспір відпочиває!
Категорія : Важливе


Loading...
загрузка...