Закарпатець подасть в суд на Президента України Петра Порошенко

квітня 04 / 2015
Закарпатець подасть в суд на Президента України Петра Порошенко

За інформацією «Новини Закарпаття» один із жителів нашої області готує позов до суду на Президента України Петра Порошенка. Мотивом судового позову до голови держави є незаконне рішення т.в.о. одного із голів закарпатської РДА. Позивач вважає, що всі розпорядження та рішення нинішніх тимчасово вируючих обов’язки голів РДА є поза законом та Конституцією України і Президент Порошенко тому потурає не узаконюючи їх діяльність. У випадку виграшу у суді цієї справи практично всі розпорядження нинішніх т.в.о. РДА Закарпаття будуть не законними.

Нагадаємо, що у нормі частини четвертої статті 118 Конституції, окрім встановлення безпосереднього правила про призначення голови місцевої державної адміністрації, фактично також визначений конституційний принцип тимчасового заміщення даної посади. Норма частини третьої статті 39 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» встановлює, що «у разі відсутності голови місцевої державної адміністрації його функції і повноваження виконує перший заступник голови, а у разі відсутності останнього – один із заступників голови місцевої державної адміністрації». Тим самим, на законодавчому рівні, передбачено порядок набуття статусу тимчасово виконуючого обов’язки голови місцевої державної адміністрації одним з заступників голови місцевої державної адміністрації із дотриманням закріпленого у нормі частини четвертої статті 118 Конституції принципу взаємної участі Президента України та Кабінету Міністрів України у процесі заповнення вакансії посади голови місцевої державної адміністрації . Тому, абсолютно недоречним є дублювання процедури призначення голови місцевої державної адміністрації під час призначення «тимчасово виконуючого обов’язки голови місцевої державної адміністрації».

Цікаво, що згідно указу Президента України «Про тимчасове виконання обов’язків голів місцевих державних адміністрацій» вони призначаються тільки на період підготовки і проведення позачергових виборів, яких у нас зараз немає.

Новини Закарпаття
Категорія : Важливе


Loading...
загрузка...