Балога дав команду своїм ЗМІ «мочити» Яценюка та вигороджувати Порошенка

січня 13 / 2015
Балога дав команду своїм ЗМІ «мочити» Яценюка та вигороджувати Порошенка

На пробалогівському сайті mukachevo.net з’явилася стаття під назвою: «Скільки уряд змусить платити українців за житло в 2015-ому».

Публікуємо її без редакційних змін.

Остаточну суму буде визначено на місцях до 1 лютого, але вже зараз очевидно, що зміни до Податкового кодексу, ініційовані урядом та частиною коаліції на чолі з Народним Фронтом, явно не полегшать життя українцям і створили чимало шляхів для маніпуляцій.

Як було раніше. Донедавна українці платили за те, що «зверху», якщо площа квартили перевищувала 120 кв.м і будинку 250 кв. м. А якщо у власності українця були і будинок, і квартира - то коли сумарна площа житла перевищувала 370 кв. м.
До прийняття змін до Податкового кодексу фізособи не платили податок на міські квартири з житловою площею до 120 кв.м, будинки до 250 кв. м, а якщо у власності будинки і квартири - на сумарну площу житла до 370 кв. м. Тобто якщо площа була більше - податок фактично сплачувався на те, що «зверху».
Ставку визначали місцеві ради, причому для квартир до 240 кв. м і житлових будинків до 500 кв.м вона не могла перевищувати 1% розміру мінімальної заробітної плати на 1 кв.м, а для житла ще більшої площі - 2,7% мінімальної заробітної плати. Тобто за максимальною ставкою податок становив 11,47 грн за квадрат при площі квартири від 120 до 240 м або будинку 250-500 м, і 30,79 грн. за квадрат для житла більшої площі.
Важливо: донедавна оподатковувалася не вся, а житлова площа нерухомості. З нового року - вся.

Як стало. «У місті будуть враховуватися не тільки метри квартири, але і місця в паркінгах (а це часом 20 квадратів), і комори. Але особливо істотно збільшиться кількість платників у сільській місцевості, адже податком будуть обкладатися всі будови - від гаражів і сараїв до альтанок і літніх кухонь», - пояснює партнер юридичної компанії «КПД Консалтинг» Владислав Кисіль. У місті ж під оподаткування потрапляють не тільки квартири і будинки середнього класу, а й банальні трикімнатні хрущовки.
Таким чином, одноосібний власник будинку 80 кв. м в селі, якщо у нього при цьому ще є гараж 20 кв. м, хлів 50 кв. м, пташник 20 кв. м, погріб 8 кв. м і альтанка в 12 кв. м., згідно з змінами до податкового кодексу він тепер володіє нерухомістю 190 кв. м.
При цьому, оскільки податкова пільга зменшена до 60 кв. м для квартир і 120 кв. м для житлових будинків, або до сумарних 180 кв. м, платити йому доведеться за площу 80 + 20 + 50 + 20 + 8 + 12-120 = 70 метрів.
Ставка податку як і раніше знаходиться в компетенції місцевого самоврядування. Її визначать до 1 лютого, але вона не може перевищувати 2% від мінімальної заробітної плати за 1 кв.м. (тобто 24,36 грн). Таким чином наш селянин платитиме приблизно 70 х 24,36 = 1705,2 грн. на рік.
Це якщо власник нерухомості один.
Простір для маніпуляцій та хитрощів. Якщо закарпатець володіє квартирою (будинком) спільно з дружиною, то пільгових 60 м (120 м) покладено кожному. Тобто якщо вищеописаний будинок + пташник + альтанка + погріб належать двом подружжю, то за цю нерухомість платити не доведеться, адже 190 кв. м менше їх сумарної пільги - 120 + 120.
Якщо ж ви одноосібно володієте квартирою в 65 кв. м і будиночком, що залишився в спадок від бабусі в селі, загальною площею в 50 кв.м. з сарайчиком в 30 кв.м і погребом в 10 кв.м., то податків платити вам теж не доведеться - сумарна площа 65 + 50 + 30 + 10 = 155 квадратів менше передбаченої неоподатковуваної пільги в 180 кв.м. А от якби у вас була тільки квартира, платити довелося б за 5 «зайвих» метрів (за ставками 2015 року -121,8 грн. на рік)
Що можуть місцеві ради. Не тільки встановити ставку податку, лишень трошки вищу від нуля, але і збільшити пільгову площу, скажімо, з 120 кв.м. до 500 кв.м. для дому.
Більше того, в їхній компетенції встановити таку пільгу для окремої фізичної особи на підставі даних про його матеріальне становище і доходи.
«З одного боку, це досить прогресивна і гуманна норма, яка повинна зрівняти оподаткування особи з його доходами, зробити винятки із загального правила для осіб, які дійсно не можуть платити великі податки. З іншого боку, ми навіть не здивуємося, якщо, скажімо, яка-небудь сільська рада під Києвом встановить ставку оподаткування в 0,1% від мінімальної заробітної плати за 1 кв.м. оподатковуваної нерухомості (в 20 разів меншу, ніж максимально допустима законом). Що фактично звільнить власників майна в такому населеному пункті від сплати податку на нерухомість», - аргументує юрист компанії «Де-юре» Андрій Павлишин.
Щоправда, органи місцевого самоврядування не можуть встановлювати пільги для об'єктів, площа яких перевищує п'ятикратний розмір пільги, встановлений законодавством (300 і 720 м2, відповідно) або які використовуються для отримання доходу (оренда, готельний бізнес, лізинг та інша підприємницька діяльність). Тобто якщо чиясь квартира перевищує 300 м або в ній влаштований хостел, ніяких зайвих пільгових метрів її господарям не бачити.
Ініціатори. Ці зміни йшли в пакеті корекцій податкового кодексу під виглядом податкової реформи. Проголосовані під час епічного засідання, яке розтяглося на 2 доби - зранку 28 грудня до фактично ранку 29 грудня. Ініціатором змін виступив особисто прем'єр Арсеній Яценюк, а головним лобістом у сесійній залі - його фракція Народного фронту. Проголосували їх з другої спроби.
Із закарпатських нардепів за ці зміни голосували лише Валерій Лунченко (Народний фронт), Валерій Пацкан та Роберт Горват (обоє УДАР) . Видання посилається на - УНІАН, Бі-Бі-Сі, Вісті.

Виходячи х цієї статі вся вина нові податки на нерухомість лежить на уряді України, Народному Фронту, Ударі та Яценюку.
Автор статті, чомусь «забуває», що за ці нововведення голосували майже всі депутати Верховної Ради, які представляють Президента України Петра Порошенка!

Саме головне, як-щоб Гарант Конституції Петро Порошенко не підписав дані нововведення нових податків українці б не сплачували.

Однозначно, що Балога дав команду своїм ЗМІ «мочити» Яценюка та вигороджувати Порошенка правда треба бути дуже обмеженим, щоб не розуміти участі Президента у нових «реформаторських» законах.


Такі "потуги" пробалогіських ЗМІ вигородити Президента вказують на те, що Балоги мають намір йти на місцеві вибори у блоці БПП або заробити у нього, якісь девіденти, "прогнувшись" перед ним, як колись перед Януковичем.

Також не виключено, що таким чином Балога намагається "задобрити" Порошенка та протягнути узаконення своїх т.о.в. голів закарпатських РДА.


Новини Закарпаття
Категорія : Важливе


Loading...
загрузка...Залишити Коментар