Живемо по-новому: закарпатцям прийдеться платити за харчування в лікарнях?

січня 02 / 2015
Живемо по-новому: закарпатцям прийдеться платити за харчування в лікарнях?
Нова редакція закону України "Основи законодавства України про охорону здоров'я"


Стаття 18. Фінансування охорони здоров'я:

Послуги з харчування, що надаються закладами охорони здоров’я громадянам для забезпечення життєвого рівня під час їх лікування в умовах стаціонару (в тому числі і у випадках подання екстреної (швидкої та невідкладної) медичної допомоги), є платними. Право на безоплатне отримання таких послуг мають лише малозабезпечені громадяни, діти-інваліди, діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування.
Порядок надання послуг з харчування, що надаються закладами охорони здоров’я громадянам під час лікування в умовах стаціонару (в тому числі і у випадках подання екстреної (швидкої та невідкладної) медичної допомоги), та їх оплати встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Це перша версія нового закону України «Про внесення змін до деяких законів України та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України».

А тут друга його версія, яка фактично перекладає це рішення на місцеве самоврядування та МВФ.


Обсяги бюджетного фінансування визначаються на підставі науково обґрунтованих нормативів з розрахунку на одного жителя.
Послуги з харчування у закладах охорони здоров’я в умовах стаціонару (у тому числі і у випадках подання екстреної (швидкої та невідкладної) медичної допомоги надаються безоплатно інвалідам, малозабезпеченим громадянам, дітям-інвалідам, дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування.
Порядок надання послуг з харчування, що надаються закладами охорони здоров’я громадянам під час лікування в умовах стаціонару (у тому числі і у випадках подання екстреної (швидкої та невідкладної) медичної допомоги), встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Органи місцевого самоврядування мають право додатково визначити категорію осіб, на яку поширюватиметься право на безоплатне отримання послуг з харчування, що надаються закладами охорони здоров’я громадянам для забезпечення життєвого рівня під час їх лікування в умовах стаціонару (у тому числі і у випадках подання екстреної (швидкої та невідкладної) медичної допомоги), і передбачати відповідні видатки з місцевих бюджетів.

Друга версія підписана Президентом України Петром Порошенко та вступила в дію з 1 сячня 2015 року.

Кабінет Міністрів визначиться з цим питання після зустрічі з представниками МВФ, які, або дадуть добро, або ні.

Новини Закарпаття
Категорія : Важливе


Loading...
загрузка...Залишити Коментар