На Закарпатті з 1 січня замість МСЕК запрацювали експертні команди
З початку 2025 року в Закарпатській області замість ліквідованих МСЕК розпочали роботу нові експертні команди. Про це повідомляє Суспільне з посиланням на директора департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОВА Любов Мандзіч.
"У нас є кілька експертних команд: загальна, офтальмологічна, травматологічна та хірургічна. Є по дві команди за кожним профілем, які введені в електронну систему. Це хмарна електронна система, яку нам надав МОЗ, яка зареєстрована і там є всі наші лікарі. Вимоги МОЗ – це мінімум 3 лікарі в команді", – зазначила Наталія Мушак, відповідальна за створення та роботу експертних команд.
Новий формат роботи
Лікарі, що працюють у складі команд, пройшли понад два місяці навчання, включно з вебінарами для керівників, заступників та експертів. За словами Мушак, із 2026 року всі лікарі, незалежно від професії, повинні отримати сертифікат з експертизи.
Адміністратори медичних закладів наразі опрацьовують заявки, які почали надходити з 1 січня. МСЕК, що діяли раніше, не передали експертним командам жодної незавершеної справи.
"На Закарпатті сформовано 68 команд, що значно підвищило доступність експертизи. У попередній системі було лише 10 комісій, а тепер у різних медичних закладах працюють від двох до восьми команд," – розповіла Любов Мандзіч.
Як подати заявку
Заявки на проходження оцінки функціонального стану людини подають сімейні або профільні лікарі через електронний портал. Усі дані пацієнта автоматично підтягуються у систему, яка відповідає вимогам МОЗ. Пацієнт може обирати будь-яку команду по Україні, незалежно від місця проживання.
Експертна команда має 30 днів для огляду хворого, після чого всі рішення заносяться в електронну систему. Якщо пацієнт не погоджується з висновками, він може звернутися до Центру оцінки особистості для повторного розгляду справи.
Медичні заклади
На Закарпатті визначено 11 медичних установ, де функціонуватимуть експертні команди. Зокрема, вони працюють у Рахівській та Тячівській районних лікарнях, а також у Хусті, Виноградові, Мукачеві та обласних медичних закладах – Ужгородській багатопрофільній лікарні, лікарні імені Новака, кардіодиспансері, протипухлинному та інших центрах.
Новий формат роботи експертних команд покликаний зробити систему медичної експертизи більш доступною та прозорою для пацієнтів.