На Закарпатті без «позитивного» ПЛР-тесту хворих із симптомами COVID-19 не доставляють у лікарні, які чекають тижнями

листопада 09 / 2020

Сьогодні вже очевидно, що ситуація з поширенням коронавірусу на Закарпатті критична, щоденна статистика б’є рекорди, все більше районів та міст у «червоній» зоні, лікарні заповнені, хворих просто не забирають з домівок.
А лабораторії, які досліджують ПЛР-тести на коронавірус, перевантажені. Люди чекають результатів тижнями, це при тому, що без результатів на «позитив» сімейні лікарі відмовляються призначати відповідне лікування пацієнтам, в яких очевидні ковідні симптоми, як-от висока температура, сухий кашель, біль у грудях. А обласна влада все робить для того, аби знизити достовірну статистику інфікованих, дає вказівку медикам обмежувати видачу направлень ПЛР-тестів.
До нашої редакції звернулося кілька закарпатців, які розповіли про сьогоднішні реалії у медичному обслуговуванні та поневіряння в отриманні належної допомоги при лікуванні на коронавірусну інфекцію.
Як розповідає 34-річний житель Мукачівського району, в його сім’ї з 4-х осіб, він перший помітив ковідну симптоматику. Все почалося з болю у горлі, потім з’явився сухий кашель і висока температура (39,5), яку ніякі «парацетамоли» та «нурофени» не знімали. Але сімейний лікар у с.Ракошино «не бачив» ковідну напасть і виписував лише протигрипозні медпрепарати, категорично не направляючи на ПЛР-тест. Через тиждень з аналогічними симптомами захворіли батько та матір. Їм також сімейний лікар поставив одразу діагноз гострої респіраторної вірусної інфекції.
«На щастя» захворіла сестра, яка у них гостювала, але жила в Ужгороді, тож звернулася по допомогу до свого сімейного лікаря в обласному центрі. Її одразу ж направили на ПЛР-тест, через день підтвердився «позитивний» діагноз ковіду. Вона змушена була їхати в поліклініку на прийом до лікаря, яка направила її на флюрографію та виписала комплекс антибіотиків. Завдяки цьому рецепту, ми всі придбали в аптеці такі ж ампули і медпрепарати. Та хворого батька, який третій тиждень був на лікарняному, ракошинський лікар таки виписав на роботу. Довелось дзвонити на гарячу лінію МОЗ, аби там примусили сімейного лікаря направити батька на ПЛР-тест. Що тільки не вислухали вони від недобросовісного та непрофесійного чоловічка у білому халаті, навіть погрози…Та направлення він був змушений виписати, і за 2 дні підтвердився ковід у батька. Правда лікування медик відмовився виписувати… Благо, був рецепт сімейного лікаря сестри. Матір так і не зробила ПЛР-тест, бо не мала направлення.
Інша жіночка з Ужгорода повідала свою історію поневірянь. Першим захворів її 35-річний чоловік, потім її батько, зрештою і вона сама. Звернувшись до сімейного лікаря, отримали направлення на ПЛР-тест. Та результати чекати довелось більше тижня. За цей час сімейний лікар куди лише не направляла пацієнтів, і на КТ (комп’ютерну томографію), де підтвердилася двостороння пневмонія у чоловіка та батька, і на здачу крові… Та через навантаження тестування у лабораторії та відсутність результату на підтвердження коронавірусної інфекції, лікар виписувала їм лише противірусні препарати, які діють при ГРВІ та ОРВІ. На 5-й день такого неефективного лікування у чоловіка та батька значно погіршився стан, висока температура до 40 градусів не спадала, з’явилася задишка. Якось одного вечора довелось викликати «швидку», бо жаропонижуючі медпрепарати не діяли. Однак лікарі «швидкої» відмовилися госпіталізувати обох чоловіків, бо ті не мали на руках результатів ПЛР-тестів. Ні знімки та заключення КТ, ні аналізів крові не допомогли. У медиків свій алгоритм дій, розписаний МОЗ, - без «позитивного» ПЛР-тесту хворих із симптомами ковіду не доставляти у лікарні!

«Ви не уявляєте, як важко спостерігати за жахливим станом інфікованих людей, а ще важче – від своєї безпорадності чимось допомогти рідним та близьким!, - написала нам ужгородка Оксана. Жіночка лише молиться за рідних, які зараз у важкому стані лежать у реанімаційному відділенні однієї з лікарень обласного центру та потребують кисневої терапії.

Наша редакція просить краян не мовчати і розповідати свої правдиві історії, пов’язані з поневіряннями при лікуванні коронавірсуноі інфекції, аби вчасно бити на сполох недолугій медичній реформі та цинічній чиновницькій бюрократії!
Категорія : Важливе


Loading...
загрузка...Залишити Коментар