Екс- голова Закарпатської облради Іван Балога сяде за грати за незаконне збагачення?

листопада 27 / 2019
Екс- голова Закарпатської облради Іван Балога сяде за грати за незаконне збагачення?

Президент України Володимир Зеленський підписав новий Закон про незаконне збагачення Згідно з документом, Кримінальний кодекс України має доповнити стаття 368-5 "Незаконне збагачення", яка визначає, що набуття особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, активів, вартість яких перевищує її доходи на понад 15 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (225 тисяч гривень), карається позбавленням волі терміном від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю терміном до 3 років.
Йдеться про грошові кошти (зокрема, готівку, гроші, що розміщено на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах), інше майно, майнові права, нематеріальні активи, зокрема криптовалюти, обсяг зменшення фінансових зобов`язань, а також роботи чи послуги, надані особі, уповноваженій на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Під дію цього закону може потрапити екс-голова Закарпатської обласної ради та екс-депутат Верховної ради України Іван Балога.

«Генеральна прокуратура розпочала провадження проти народного. ГПУ підозрює олігарха Грановського в ухилянні від сплати податків депутата Івана Балоги щодо ухиляння від сплати податків.
Відповідна ухвала з’явилася у реєстрі Печерського районного суду у четвер, 28 вересня.
Кримінальне провадження за статтею 212 ("ухиляння від сплати податків") ККУ було порушено 19 серпня. Під час досудового слідства було встановлено, що лише за 2015 рік Балога задекларував $ 1,1 млн та 2,8 млн гривень готівкою, а також 6 земельних ділянок, твір мистецтва та 2 мисливські рушниці Benelli. Проте, за даними Державної фіскальної служби України, за період з 1998 до 2015 року посадовець заробив лише 3,4 млн грн. Суд задовольнив клопотання прокурора та надав доступ до електронних декларацій Балоги за 2015 і 2016 роки» - йшлося в повідомленні ТСН ще в 2017 році.

Наразі доля цієї Кримінальної справи не відомо у відкритих джерелах її знайти не вдалося.

Екс- голова Закарпатської облради Іван Балога сяде за грати за незаконне збагачення?
Категорія : Важливе


Loading...
загрузка...