Політичний підтекст, або Чому Бондаренко ліквідовує виноградівське управління освіти?

вересня 03 / 2019
Політичний підтекст, або Чому Бондаренко ліквідовує виноградівське управління освіти?

У рамках свого першого візиту до Виноградова новопризначений голова Закарпатської ОДА Ігор Бондаренко заявив про те, що районне управління освіти очікує реорганізація: замість управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації будуть утворені два відділи – відділ освіти та відділ молоді і спорту.
По своїй суті воно більше схоже на ліквідацію, аніж на реорганізацію. Виникає резонне запитання: чому Закарпатська ОДА ліквідовує лише одне управління освіти на Закарпатті? І жереб цей випав саме Виноградівщині? З чим може бути пов’язане таке рішення? Чи є доцільність таких дій?
Звертаючи увагу на невідворотність реформи територіального устрою та створення ОТГ, яку декларує офіційний Київ, реорганізовувати управління освіти, молоді та спорту Виноградівської РДА, збільшуючи при цьому штат працівників та тягар на місцевий бюджет, виглядає абсолютно недоречно ні з фінансової, ні з юридичної точки зору. Адже проіснує воно, у кращому випадку, всього рік - до моменту створення ОТГ.
Насправді цікавинка ситуації виглядає дещо інакше. Доцільність реорганізації відсутня з об’єктивних причин, однак присутня з політичних. За неофіційною інформацією, голова Закарпатської ОДА Ігор Бондаренко вже має чіткий план щодо виноградівської освіти. Виглядає він наступним чином: на посаду начальника Виноградівської освіти хочуть повернути людину пенсійного віку Віктора Жупанина, який очолював управління у часи головування Михайла Русанюка.
Нагадаємо останній опинився у центрі корупційного скандалу саме у сфері освіти. Разом вони працювали понад 2 роки. Зараз за відновлення екс-керівника на посаді головного освітянина району лобіює його син Андрій Жупанин, який, як відомо, став нардепом, пройшовши до парламенту по списку партії «Слуга народу». Він же є кумом екс-голови РДА Михайла Русанюка.
Отож, сьогодні перед новим губернатором краю Ігорем Бондаренком стоїть завдання будь-якою ціною повернути Віктора Жупанина на посаду керівника управління освіти Виноградівської РДА, по протекції нардепа Андрія Жупанина. Поясніть, Ігоре Самійловичу, широкому загалу, чому так відбувається.

Хоча… Враховуючи сучасний стан справ і розстановку сил, навряд чи голова ОДА зможе опиратися силі, у руках якої зосереджена вся влада в країні. З іншого боку, скільки подібних рішень встигне пролобіювати нинішня влада, поки втратить підтримку українців?
Категорія : Важливе


Loading...
загрузка...