Покоління «сорокалітніх» змітає старі політичні еліти

липня 14 / 2019
Покоління «сорокалітніх» змітає старі політичні еліти

Час не стоїть на місці, світ постійно змінюється, і зараз до влади починають приходити люди, котрі були народжені наприкінці 70-х - на початку 80-х років, а формувалися у часи перебудови. Ті часи залишили глибокий слід в головах і серцях тих, хто жив у той час, особливо вони відобразилися на свідомості підлітків, які саме ставали дорослими і вбирали в себе дух епохи, дух свободи, реформ і змін.
Згідно з теорією поколінь Ніла Хау і Уільяма Штраус люди певної вікової групи схильні розділяти особливий набір переконань, відносин, цінностей і моделей поведінки, оскільки росли у певних історичних умовах.
Так, ті, кому зараз 35-45 років, як зрілі і свідомі особистості формувались у той час, коли повністю змінилася форма державного устрою, коли країна відкинула авторитаризм і пройнялася духом свободи. Ідея реформаторства міцно укорінена у головах цього покоління, а насильство воно не сприймає. Воно ламає старі правила, і створює свої. Що важливо, це покоління, у якого живі батьки і вже підростають діти. Вони несуть відповідальність за свої дії і рішенняі перед тими, і перед тими.
Євромайдан став для України революцією свідомості, і саме він запустив процес, який соціологи називають зміною поколінь. І ми це чітко бачимо у результатах останніх президентських виборів, у тому, скільки нових облич прагнуть потрапити у парламент, змівши з арени старі політичні еліти. Часто без великого політичного досвіду, а іноді і освіти, але з новим баченням світу і рішучим бажанням змін.
Змінилася керуюча країною команда, зміниться парламент. Тенденції зміни поколінь вже було видно і на останніх місцевих виборах у 2015-му, коли у міські і обласну ради пройшло багато нових облич. Серед них був і Владіслав Поляк, нині кандидат у народні депутати України, молодий політик, якого часто порівнюють із новообраним президентом. Він зробив себе сам, не розраховуючи ні на чию підтримку, став на шлях депутатства, щоб змінювати життя свого міста на краще, самодостатній, але, водночас із надійною і сильною командою однодумців поряд. А в цій виборчій кампанії його чекає запекла боротьба, бо йому протистоять двоє чинних депутатів Верховної Ради України. Такого, мабуть, немає більше у жодному окрузі в Україні.
Він не з покоління тих, хто буде пристосовуватись, аби мати гідне життя. Він з того вільного покоління, яке не готове вдруге ставати на одні і ті ж граблі, а ладне чимось пожертвувати, аби зламати те, що віджило своє, щоб дати дорогу новому.
Владіслав Поляк іде у парламент не з популістськими гаслами, і програмою, яка більше схожа на збірку нездійсненних обіцянок. Його офіційна програма – короткий перелік першочергових заходів, які потрібно впроваджувати найближчим часом. А є бачення майбутнього Закарпаття, стратегії розвитку округу, яка зачепить основні сфери його життєдіяльності. Про них закарпатці дізнаються вже зовсім скоро.
Вийшовши з простої сім’ї, і самостійно досягнувши всього, що тепер має, він розуміє, яких змін потребує суспільство, що потрібно дати можливість сильним заробляти у себе вдома, а про слабких попіклуватися. Пройшовши шлях депутатства від найнижчого рівня, він чітко усвідомлює, як працює система. Такий багаж досвіду і знань допоможе реалізувати заплановане на найвищому рівні.
Суспільство в очікувані змін, а з перемогою вільного покоління, з новим парламентом вони неодмінно будуть.

Прес-служба кандидата у народні депутати України
Категорія : Важливе


Loading...
загрузка...