Новостворена «Рада директорів шкіл» Виноградівщини чи осередок освітянських паразитів?

березня 18 / 2019
Новостворена «Рада директорів шкіл» Виноградівщини чи осередок освітянських паразитів?

Для кожної людини освіта - це своєрідний дороговказ, мірило цінностей. З давніх давен кожна людина стикається з поняттями «школа», «навчання», «освіта», усвідомлюючи, що це - певний ціннісний орієнтир з яким вона крокує протягом всього свого життя. І, звичайно, «учитель» - це та людина, яка сіє розумне, добре, вічне і з дня в день піклується про кожного з нас.
Освітян, ми розглядаємо як соціальний естеблішмент. Тобто, це моральні авторитети в соціумі та люди з високою діловою репутацією.
На превеликий жаль, не завжди люди які мали б бути справжніми представниками інтелігенції та еліти підтверджують цей статус.
Після опублікування наказу «Про утворення ради директорів» до складу новоствореної ради увійшли виключно ті директори, які підписали лист-звернення про звільнення Свищо Ю.Ю. з посади начальника управління освіти.
Ця, так би мовити «рада директорів», зайнялась небаченим цинізмом. Відчувши підтримку Виноградівської РДА, вони влаштували рейд по школах під приводом «поділу освітньої субвенції». Яке вони мають відношення до поділу коштів? Мабуть, це все таки повноваження депутатів Виноградівської районної ради? На якій підставі ці 5-6 директорів, які відчули безкарність, їздять по району і тероризують інших керівників шкіл району.
Чому керівники навчальних закладів Виноградівського району, яких більше 50-ти, мають терпіти цю кучку «освітніх паразитів»? Хто вони такі і чому дозволяють собі будь-якого роду махінації щодо інших шкіл району!?
Чому директорам, які справді працюють на благо освіти, нав’язують свою думку «директори-політикани»?!
І найважливіше – як 5-6 посіпак можуть поставити майже весь освітній естеблішмент на коліна?!
До речі, в той час як ця «освітня еліта» їздить по району з метою отримання цілковитого контролю над директорами шкіл та з меркантильним наміром розпилити державні кошти, – рівень освіти на Виноградівщині, практично, зводиться до деградації та цілковитої стогнації. Вони абсолютно не займаються своїми прямими обов’язками, а саме – надання якісної освіти для підростаючого покоління. Про це свідчить офіційний портал «Osvita.ua» в розділі рейтингових показників між навчальними закладами Закарпатської області за результатами ЗНО 2018 року.
Зокрема, навчальні заклади, де керівниками є представники так званої «ради директорів» мають одні з найгірших показників у Закарпатській області:

Гомокі Габріелла Степанівна – голова ради директорів (Виноградівська ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 імені Жігмонда Перені Виноградівської райради Закарпатської обл.) – 192 місце.

Рубець Василь Васильович – заступник голови ради директорів (Чорнотисівська ЗОШ І-ІІІ ст. Виноградівської райради Закарпатської обл.) – 290 місце.

Костак Іван Іванович – член ради директорів (НВК «Боржавська ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ» Виноградівської райради Закарпатської обл.) – 224 місце.

До прикладу, одні з найкращих результаті ЗНО в Закарпатській області мають:

Ярема Марія Михалівна (Виноградівська ЗОШ І-ІІІ ст. № 8 Виноградівської райради Закарпатської області) – 9 місце.
Дорогі Людмила Василівна (Виноградівська гімназія Виноградівської райради Закарпатської області) – 14 місце.

Проте, чомусь вони не ввійшли до новоствореної ради директорів Виноградівського району. Очевидно, що новоспечена рада директорів формувалася не за принципами фаховості, компетентності та ділової репутації, а за принципом політичної приналежності та заангажованості.

Надзвичайно прикро, що чесних та гідних директорів, яких би мали заохочувати зараз, на жаль, помістили на другий план. Заручниками ситуації стала більша частина добросовісних і гідних вчителів та директорів, яких по правді можна назвати освітньою елітою Виноградівщини.
P.s. Єдине радує і надає сил – працелюбних, справедливих та чесних педагогів на Виноградівщині, все таки, більшість.

Василь Оніцкий.
Категорія : Важливе


Залишити Коментар