У рамках 4-х обласних програм реалізується 49 проектів регіонального розвитку Закарпаття

березня 12 / 2019
У рамках 4-х обласних програм реалізується 49 проектів регіонального розвитку Закарпаття
На розгляд 14-ї сесії облради підготовлено проект рішення «Про хід виконання у 2018 році Плану заходів із реалізації у 2018-2020 роках Регіональної стратегії розвитку Закарпатської області на період до 2020 року».

Автор та виконавець документу – департамент економічного розвитку і торгівлі ОДА, зазначає, що планом заходів з реалізації Регіональної стратегії розвитку Закарпаття до 2020 року визначено чотири програми, в рамках яких передбачено реалізацію 49 проектів регіонального розвитку, які сприятимуть створенню умов для динамічного та збалансованого розвитку.

Впродовж 2018 року реалізовувалось 22 проекти регіонального розвитку. Фінансування здійснювалося за рахунок коштів місцевих бюджетів, державного фонду регіонального розвитку, грантових коштів, коштів інвесторів та інших коштів не заборонених законодавством.

До прикладу, Програмою «Розвиток людського та соціального капіталу» передбачено реалізацію 9 проектів регіонального розвитку, з яких 6 впроваджувались торік. Зокрема: проект «Поліпшення умов навчання у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах в області». Відтак, вдалося досягти певних результатів у напрямку покращення умов навчання та виховання, модернізації мережі закладів освіти. Так, для покращення матеріально-технічна база закладів освіти, закуплено 4 комплекти меблів тощо.

Інший проект «Здоровий спосіб життя – основа для здоров?я» реалізовувався за рахунок коштів місцевого бюджету. За його результатами проведено 15 заходів, спрямованих на пропагування рухової активності населення, популяризацію заходів фізичної культури, пропагування здорового способу життя, соціальної реклами.

Завдяки проекту «Розвиток спортивної інфраструктури в області» встановлено або реконструйовано 15 спортивних майданчиків із 10 запланованих. Будівництво спортмайданчиків минуло річ здійснювалося у формі окремих субвенцій містам та районам області у сумі 5760,0 тис. гривень.

Проект «Реконструкція будівель колишньої котельні у м. Ужгороді по вул Ф. Тіхого, 13 Б під спортивно-реабілітаційний центр для інвалідів», де 10000 осіб з обмеженими фізичними можливостями зможуть щорічно оздоровлювати.

Наступний проект «Проведення заходів з розвитку міжнаціональних відносин», за результатами реалізації якого проведено 19 заходів у сфері міжнаціональних відносин та захисту прав національних меншин в області.

З початку реалізації проекту «Розвиток сімейних форм виховання» загальна кількість дітей зменшилась на 92 особи, зріс відсоток охоплення сімейними формами виховання. Однак, недостатня якість роботи соціальних працівників із сім?ями, що опинились у складних життєвих обставинах, призводить до позбавлення батьків батьківських прав та збільшення кількості статусних дітей.

Пріоритетні напрямки та завдання трьох інших обласних програм, зокрема: «Формування конкурентоспроможності та інноваційності», «Інтегро-ваний розвиток сільських і міських територій», «Забезпечення якості і безпеки довкілля та просторової гармонії» – у наступних наших матеріалах.

Прес-служба Закарпатської облради
Категорія : Важливе


Залишити Коментар