«Освітній гамбіт по-Виноградівськи»

лютого 11 / 2019
«Освітній гамбіт по-Виноградівськи»

Люди, які володіють грою в шахи добре знають, що таке «гамбіт». Гамбіт – це ситуація в шахах, коли гравець свідомо віддає фігури, маючи на меті розвинути стрімку атаку задля кінцевої перемоги. Саме таким словом можна охарактеризувати сьогоднішні стратегічні ходи горе-очільниці Виноградівського району. Проте, на відміну від добре продуманих комбінацій талановитих гросмейстерів, ходи Костелеба-Веремчук Н.Ю. занадто сумнівні та брудні.

«Освітній гамбіт по-Виноградівськи»


Ситуація, яка склалася на політичній карті Виноградівського району характеризується впливом на освітній простір та контролем адміністративного ресурсу. Все це неозброєним оком можна відслідковувати ще з травня 2018 року.
Хронологічно це виглядало таким чином:
У травні 2018 року Свищо Ю.Ю. перемагає в конкурсному відборі своїх опонентів. Його призначають на посаду керівника управління освіти, молоді та спорту Виноградівської РДА. Випробувальний термін становить 3 місяці.
І все здавалося б просто і зрозуміло, якби не декілька «але». З цього моменту розпочинається партія в політичні шахи, за посаду керівника управління освіти Виноградівської РДА.
Після декількох тижнів роботи, до нового керівника галузі з’являються претензії від поодиноких керівників навчальних закладів району. Він, начебто, займається корупцією та залякуванням вищезгаданих директорів навчальних закладів. Формується навіть відповідне звернення до МОН України з проханням звільнити очільника управління освіти. Першим виданням, яке публікує цю недостовірну інформацію стає «Голос Карпат», головним редактором якого є Василь Кіш, який систематично в інформаційному полі підтримує екс-голову РДА М.М. Русанюка та його першого заступника Н.Ю. Костелебу-Веремчук).
Ця новина стала сенсаційною для пересічних громадян, мовляв «працює декілька днів, як він міг стільки протиправних дій наробити?» Ділова дискредитація - це один з найпотужніших методів у будь-якому протистоянні. Саме шляхом дискредитації людини на посаді і пішло керівництво Виноградівської РДА, використавши для цього поодиноких керівників закладів освіти. «Брудну роботу» (безпідставно, всупереч закону звільнити начальника управління освіти Свищо Ю.Ю.) виконала перший заступник голови Виноградівської РДА Костелеба-Веремчук Н.Ю. Одразу стає зрозумілим, що Свищо Ю.Ю. був політично дискредитований для того, аби згадана вище чиновниця змогла просунути «свою людину» на посаду керівника управління освіти. Вона не вперше вдається до таких ницих дій. Горе-чиновниця втратила довіру, практично в цілому, депутатському корпусі Виноградівської районної ради, нехтуючи сесійними засіданнями, що є прямим порушенням професійних обов’язків.
Цей політичний пазл дуже легко складається. Ні для кого не є секретом те, що нинішній керівник управління освіти Сігетій М.М. - близька подруга вже згадуваної вище Костелеби-Веремчук Н.Ю. Саме Сігетій М.М. була одним із тих директорів, які і створили літній фальш-скандал. Сігетій М.М. зайняла 2-ге місце на конкурсі на посаду керівника управління освіти.

«Освітній гамбіт по-Виноградівськи»


Поступившись Свищо Ю.Ю., вона, у випадку не проходження останнім випробувального терміну, автоматично стала б керівником управління освіти. Що, зрештою, і сталося. Таким чином розігралася ця політична головоломка, яка, апріорі, не могла бути реалізована без підтримки керівництва Виноградівської РДА.
Під завісу виборів, за 2 місяці до дня голосування був призначений новий керівник управління освіти, молоді та спорту Виноградівської РДА.
Чому саме під вибори? Чому новий очільник входить до найближчого оточення в.о. голови Виноградівської РДА Костелеба-Веремчук Н.Ю.?
І найголовніше, кому правдою і вірою буде служити новий начальник управління освіти: Наталії Костелебі-Веремчук чи все ж таки освітній галузі району?

«Освітній гамбіт по-Виноградівськи»


Висновки робіть самі...
Категорія : Важливе


Loading...
загрузка...