Про цинізм Виноградівської РДА: або чому місцеві держслужбовці привласнюють собі чужу роботу

лютого 01 / 2019
Про цинізм Виноградівської РДА: або чому місцеві держслужбовці привласнюють  собі чужу роботу

Виноградівська районна державна адміністрація досить часто полюбляє присвоювати собі досягнення інших: знаходити кошти на ремонт дитсадків, будувати амбулаторії та інші соціальні об’єкти, ремонтувати дороги. Відтак чужі напрацювання місцеві держслужбовці намагаються використати для свого піару.
Не відійшла від такого роду маніпуляції Виноградівська РДА і в публічному звіті в.о. голови райдержадміністрації Наталії Костелеби-Веремчук про проведену роботу за 2018 рік, який нещодавно опублікували в районній газеті. Так ось жителі району мали можливість ознайомитися з напрацюваннями в галузях освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту населення, туризму. Прозвітувала чиновниця, якщо можна це так назвати, і про розвиток інфраструктури та надання адмінспослуг у Виноградівському районі.
В цілому звітом його важко назвати: на всю газетну шпальту про зроблене у стількох галузях району конкретної інформації по-суті нуль. Натомість ? скупість цифр та фактів, привласнення собі роботи сільських рад та районних депутатів, і навіть звітування про зроблене угорським урядом (саме так: у свій звіт РДА додала й те, що було зроблене в районі за сприяння уряду іншої країни!), ? все говорить про те, що плідної роботи не видно й звітувати немає про що.

Про цинізм Виноградівської РДА: або чому місцеві держслужбовці привласнюють  собі чужу роботу


Привласнення чужих ініціатив чи банальна брехня?

Серед «здобутків» минулого року у роботі РДА – проведення капремонту приймального відділення районної лікарні та реалізація проекту з будівництва амбулаторії в с.Боржавське, реконструкція закладу дошкільної освіти в селі Вербовець тощо. Хоча до цієї роботи адміністрація не мала жодного відношення. Насправді ж працювали над цим відповідні сільські ради, а ремонт приймального відділення лобіювали депутати-медики районної ради, який і був у підсумку реалізований за кошти Державного фонду регіонального розвитку та отримав співфінансування з районного бюджету. Однак держслужбовці з Виноградівської РДА по завершенню об’єктів вміло приписують собі ці напрацювання. Тому й не дивно, що в інтернет-просторі районний депутат від партії БПП Юрій Лихтей назвав піаром інспектування працівниками РДА вже готового приймального відділення, адже чиновники побували на об’єкті на початку і в кінці. Й, крім того, людей, дійсно причетних до проведення капремонту цього аварійного відділення, вони жодним чином не згадають.

Про цинізм Виноградівської РДА: або чому місцеві держслужбовці привласнюють  собі чужу роботу


«…До речі на останній сесії районної ради, на якій головний піарщик району в.о Костелеба-Веремчук Н.Ю. була відсутня, також за ініціативи депутатів районної ради було виділено кошти на придбання обладнання та інвентаря до приймального відділення ЦРЛ на суму 200 тисяч грн., хоча у поданих змінах до бюджету такі видатки РДА чомусь забула передбачити. Почекаємо нових фотографій посадовців РДА, коли установлять у приймальному відділені обладнання та інвентар», ? зокрема зазначив Юрій Лихтей.

Про цинізм Виноградівської РДА: або чому місцеві держслужбовці привласнюють  собі чужу роботуТут ще й доречно згадати, що засновником районної лікарні є саме Виноградівська РДА, яка в першу чергу повинна б дбати про розвиток цього медичного закладу. Однак, що було зроблено з їхньої ініціативи для покращення роботи медичного закладу невідомо. Знаємо тільки, що стан деяких відділень потребує значно більшої уваги відповідального власника лікарні. Адже маємо нещодавню резонансну подію щодо жахливих умов у дитячому відділенні. «Враженнями» у соцмережі поділилася місцева мешканка, яка перебувала там на лікування зі своєю 5-місячною дитиною. Й безперечно умови для лікування діток мають бути набагато кращими…

Про цинізм Виноградівської РДА: або чому місцеві держслужбовці привласнюють  собі чужу роботу


Окремої уваги заслуговує частина звіту, присвячена ремонту доріг. Тут про ремонти доріг адміністрація звітує за Закарпатську ОДА та Службу автомобільних доріг, які ремонтували дороги обласного та державного значення на території району. Натомість головним показником роботи райдержадміністрації є саме районні дороги, які й перебувають на балансі РДА. Та в минулому році, як йдеться у звіті, дороги районного значення були відремонтовані на суму близько 2 млн грн. А за ремонт дороги Виноградів-Олешник, про яку звітує керівниця РДА, кошти й досі не виплачені.

Про цинізм Виноградівської РДА: або чому місцеві держслужбовці привласнюють  собі чужу роботу


Окрім того, районна адміністрація серед своїх функцій повинна забезпечувати надання доступних і якісних адміністративних послуг. Однак, не секрет, що за останні кілька років, робота Виноградівського Центру надання адміністративних послуг занепадає й навіть попри те, що для районного ЦНАПу було закуплено дороговартісне сучасне обладнання для оформлення біометричних паспортів. Та воно вже тривалий час припадає пилюкою, а люди й надалі продовжують вистоювати черги за послугами «паспортного столу». Вже не кажучи й про те, що у сусідніх районах, дохід від надання адміністративних послуг значно поповнює місцевий бюджет. До прикладу, у ЦНАПі при Хустській РДА можна швидко оформити ID-картку та біометричний закордонний паспорт. Тож зрозуміло, чому кошти інвестовані в його роботу, окупилися за кілька місяців.
Можна, звичайно, продовжувати і продовжувати, адже якщо Ви хотіли дізнатися щось про роботу РДА з залучення інвестицій в економіку район, чи вирішення питання утилізації побутового сміття, чи, може, про якісь конкретні кроки у напрямку розвитку району, то цього ви ніде не знайдете. А сам звіт є не що іншим як цинічною маніпуляцією і намаганням приховати відсутність ефективної роботи чималого чиновницького апарату РДА.
Можливо, теперішній керівник РДА прояснить, які саме кроки були вжиті для покращення соціально-економічних показників району під час свого публічного звіту перед громадськістю. Адже не газетою єдиною. Відповідно до Закону «Про державну службу» керівник органу виконавчої влади повинен власне виступати з публічним звітом про підсумки діяльності відповідного державного органу із запрошенням представників громадських рад, громадських об’єднань, організацій роботодавців, професійних спілок, некомерційних організацій, експертів відповідних галузей і засобів масової інформації. Поки що на веб-сайті Виноградівської РДА про проведення такого публічного звіту інформації немає.
Категорія : Важливе


Loading...
загрузка...