Субсидію можуть отримати родини, де є онкохворі, безробітні, заробітчани, алкозалежні

жовтня 31 / 2018
Субсидію можуть отримати родини, де є онкохворі, безробітні, заробітчани, алкозалежні
З жовтня у призначенні субсидії відбулися зміни. Урядові постанови відкоригували механізм надання адресної допомоги. Тепер, якщо людина не має доходів, бо перебуває у складних життєвих обставинах через хворобу, або в родині є наркозалежні чи алкоголіки працездатного віку, онкохворі субсидію може призначити комісія з питань призначення житлових субсидій. І це не повний перелік змін.

Чи треба повторно звертатися за субсидією після жовтневих змін? Не потрібно. Розрахунок вже призначених субсидій за новими параметрами відбудеться в автоматичному режимі на опалювальний сезон.

Ті, хто раніше не звертався за субсидією, можуть зробити це у будь-який зручний для себе час. Сплачувати потрібно лише вартість фактично спожитої послуги, якщо газу, води чи електроенергії спожито менше за обов’язковий платіж.

Чи можуть усно відмовити у наданні субсидії? Відмова у субсидії в усній формі протиправна.

Кожен має право звернутись за субсидією та отримати офіційне рішення від органу соціального захисту населення.

Коли субсидія не призначається? Субсидія не призначається, якщо у родини опалювана площа житлового приміщення перевищує 120 кв. метрів для квартир у багатоквартирному будинку, 200 кв. метрів для індивідуальних будинків. Але комісія з призначення субсидії на опалювальний сезон може врахувати конкретну ситуацію і вирішити питання позитивно.

Субсидія не може бути призначена, навіть за рішенням комісії, у випадку, коли у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, які мають заборгованість зі сплати аліментів понад З місяці (крім осіб, які є алко- або наркозалежними, що підтверджується довідкою від лікаря).

Як рахують доходи по-новому?
Перелік доходів, які враховуються під час призначення житлової субсидії доповнено грошовими переказами, отриманими із-за кордону (на підставі задекларованих сум). Враховують фактичний розмір стипендії, пенсії, допомогу при народженні (усиновленні) дитини, допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, допомогу по догляду за особами з інвалідністю І і II групи внаслідок психічного розладу, допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, тимчасову державну соціальну допомогу непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату.

Хто може отримати субсидію без сплати ЄСВ?
Кабінет міністрів вирішив, що без обов’язкової сплати ЄСВ пільги від держави можуть отримати безробітні громадяни в сільській місцевості, районних центрах та селищах міського типу, безробітні, які стоять на обліку на “біржі праці”, заробітчани, які сплачують ЄСВ за кордоном.

Які види доходів не враховують з жовтня при призначенні субсидій?
До доходу не враховують сплачені аліменти і дотацію за вирощування телят. Тобто у тих, хто вчасно сплачує аліменти, та у селян, які утримують молодняк худоби, сума субсидії буде більшою через неврахування частини доходів, які бралися до розрахунку раніше. Не враховуються доходи батьків у разі призначення субсидії студентам, які зареєстровані у гуртожитку за місцем навчання, а також доходи одного з батьків дитини при призначенні субсидії другому з батьків, який проживає з дитиною, у випадку, коли батьки розлучені. Якщо ЄСВ не сплачується з вини роботодавця? У таких випадках субсидію призначатимуть на загальних умовах. Це означає, що якщо відсутня сплата єдиного соціального внеску не з вини громадянина, а через неплатежі установи, де він або вона працює, то субсидія буде призначена. Таким чином, громадяни, які працюють та чесно сплачують податки, будуть захищені від негативних факторів, які від них не залежать.

Якщо хтось з родини працює за кордоном?
Субсидія призначатиметься громадянам, які працюють за кордоном і сплачують там ЄСВ, це потрібно підтвердити документально. Якщо ж ЄСВ не сплачується за кордоном, то такі громадяни мають можливість укласти договір про сплату єдиного соціального внеску в Україні та отримати право на субсидію.

Якщо людина працездатного віку захворіла і не має доходів?
Онкохворі (за наявності висновку лікарської комісії) отримуватимуть субсидію на підставі звернення до комісії. Сім’і?, в яких є алко- чи наркозалежні (за наявності довідки від лікаря) теж можуть звернутися до комісії. Саме спеціальні комісії, утворені при місцевих органах влади, визначатимуть у кожній конкретній ситуації, чи дійсно домогосподарство потребує допомоги.

На яку площу нараховуватиметься субсидія?
На опалювальну площу, яка не перевищує 120 квадратних метрів для квартир та 200 квадратних метрів для індивідуальних будинків. Були ситуації, коли людям відмовляли у допомозі через перевищення норм площі помешкання, тому що враховували прибудови господарських приміщень. А вони не опалювались, отже, на них не витрачалась субсидія. Розрахунок субсидії на опалювальну площу дозволить уникнути цієї штучної перепони.

Субсидію можуть надати і на понаднормову площу (але не більше за 30% від норми) для отримувачів пенсій у зв’язку зі втратою годувальника, за вислугою років; отримувачів соціальної допомоги за інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю. Субсидія буде призначена також тим домогосподарствам, які проживають в одному житловому приміщенні, що перевищує норми площі, але мають розділені особові рахунки.


Є випадки, коли у великих за площею індивідуальних будинках мешкають одразу декілька сімей. Наприклад, у будинках, які вони отримали в спадок. Але через велику площу таких будинків раніше їм відмовляли в наданні субсидій, незважаючи на розмір невисокого доходу. Відтепер такі сім’ї отримуватимуть субсидію на опалювальну площу, яка належить саме їм. Але вона не повинна перевищувати встановлені норми.
Категорія : Важливе


Loading...
загрузка...