Нацполіція та Генпрокуратура розсекретила матеріали злочинної діяльності голови Виноградівської РДА

жовтня 10 / 2018
Нацполіція та Генпрокуратура розсекретила матеріали злочинної діяльності голови Виноградівської РДА

З огляду на суспільний резонанс та з метою надання громадськості достовірної інформації про розслідування кримінального провадження щодо вимагання та отримання головою Виноградівської РДА неправомірної вигоди Департамент захисту економіки Нацполіції з дозволу Генеральної прокуратури України вважає за необхідне оприлюднити фрагменти розсекречених матеріалів негласних слідчих (розшукових) дій.

Наголошуємо, що вказані слідчі дії здійснювалися на підставі ухвали слідчого судді у межах розслідування кримінального провадження, яке 5 липня 2018 року було розпочато Головним слідчим управлінням Національної поліції України.

Нагадуємо, що оперативники Управління захисту економіки в Закарпатській області спільно із працівниками Департаменту захисту економіки Нацполіції, слідчі Головного слідчого управління Нацполіції за процесуального керівництва Генеральної прокуратури України задокументували злочинну діяльність голови Виноградівської районної державної адміністрації. Дана особа налагодила корупційну «схему» укладення договорів на постачання товарів, виконання робіт та послуг за бюджетні кошти та подальше безперешкодне їх перерахування.

Нацполіція та Генпрокуратура розсекретила матеріали злочинної діяльності голови Виноградівської РДА


Під час проведення комплексу негласних слідчих (розшукових) дій правоохоронці задокументували факти вимагання та отримання головою РДА неправомірної вигоди.

Так, було зафіксовано факт вимагання 25 тисяч гривень неправомірної вигоди та отримання 23.07.2018 від приватного підприємця її частини у сумі 12,5 тисяч гривень за укладення договору на постачання планшетів для інклюзивної освіти та перерахування бюджетних коштів згідно виконаних умов договору (сума згідно договору 87 тисяч гривень). Вказані кошти голова РДА отримав у власному автомобілі, де за його вимогою їх поклали допідлокотнику.

Зафіксовано факт вимагання неправомірної вигоди в сумі 28 тисяч гривень та отримання 26.07.2018 частини коштів у сумі 14 тисяч гривен за укладення договорів на постачання будівельних матеріалів до закладів освіти Виноградівського району та перерахунок бюджетних коштів (сума по договорам становить 139 тисяч гривень). Для отримання частини неправомірної вигоди останній зателефонував своєму водієві та наказав відкрити автомобіль, повідомивши, що за кілька хвилин підійде людина, яка передасть «документи».

02.08.2018 року зафіксовано факт вимагання головою РДА неправомірної вигоди в сумі 16 тисяч гривень та отримання частини коштів в сумі 8 тисяч гривень за укладення договору на постачання фарб до закладів освіти Виноградівського району та перерахування бюджетних коштів (сума по договору становить 80 тисяч гривень).

Передача коштів відбувалась у власному автомобілі голови РДА. За його вказівкою кошти було покладено на заднє сидіння автомобіля. Після цьогоочільника РДА було затримано біля власного транспортного засобу, в якому було виявлено та вилучено предмет злочину, неправомірну вигоду у сумі 8 тисяч гривень. Також, під час обшуків фігурант особисто видав купюру номіналом 500 гривень та з підлокотнику автомобіля було вилучено ще 2 500 тисячі гривень, які згідно протоколу вручення коштів, останній отримав на передодні у якості чергової неправомірної вигоди.

Затриманому було повідомлено про підозру за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України та обрано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.

Наступного дня після затримання, керівництво Закарпатської ОДА телефонує до першого заступника РДА та дає вказівки щодо подальших дій, у тому числі і звільнення начальника управління освіти, молоді та спорту. За вказівкою керівництва ОДА дану особу було звільнено з посади у зв’язку із начебто встановленням невідповідності державного службовця займаній посаді протягом строку випробування.

На даний час з боку керівництва Закарпатської ОДА здійснюється психологічний тиск на службову особу Виноградівської РДА, а саме керівника управління освіти, молоді та спорту, яка не погодилася з принципами роботи осіб, що очолюють дану інституцію, не погодилася працювати за встановленими «правилами» та звернулася до поліції із заявою про існування корупційних «схем», шляхом розповсюдження у ЗМІ недостовірної інформації щодо заявника та дій працівників управління захисту економіки в Закарпатській області.

Крім того, для керівництво ОДА вже стало звичкою розповсюджувати неправдиву інформацію про діяльність управління захисту економіки в Закарпатській області, яка час від часу з’являється у регіональних ЗМІ. У зв’язку із викриттям корупційних «схем» у Виноградівській РДА та затриманням її голови, такі заяви лунають майже щодня.

Такими діями керівництво Закарпатської ОДА намагається завадити об’єктивному розслідуванню у даній справі. Звертаємо увагу на те, що відповідальним за запобігання корупції в структурі ОДА є її очільник, але замість того, щоб протидіяти корупційним «схемам», які існують у структурних підрозділах та сприяти правоохоронцям у їх викритті та притягненні винних до відповідальності, посадові особи навпаки намагаються їх приховати, виправдовуючи протиправні дії своїх підлеглих.

Керівництво Департаменту захисту економіки Нацполіції вкотре наголошує, що будь-які намагання чиновників вплинути на хід досудового розслідування не завадять правоохоронцям притягнути причетних до злочину осіб до відповідальності.

Тому з метою надання громадськості достовірної інформації про розслідування кримінального провадження щодо вимагання та отримання головою Виноградівської РДА неправомірної вигоди у порядку статті 222 КПК України оприлюднюємо фрагменти розсекречених матеріалів.

Категорія : Важливе
шоні
15 серпня 2018 12:54

За таке в цівілізованій країні Москаль би вже був на пенсії, а Свищови дали би державну нагороду.


Мама
15 серпня 2018 13:16

На нари порошенківських злодіїв, так освіта жила жила всі роки, а ми за свої гроші ремонти робимо


Вася
15 серпня 2018 13:52

І комятська натала добре там грілася, то вона а не длінний придумав.


Директор
15 серпня 2018 13:54

От вам і просто Марія з Лемаковиці


адвокат
15 серпня 2018 14:54

Тут треба і Москаля до відповідальности за зловживання притягати,тут і Москалю можуть придявити підозру він сам собі напросив і сам на себе написав генеральному прокурору і міністру листа, принижував міністерских і прокурорских працівників це плевок в лице міністру і генеральному прокурору,і дозволили розсекретити матеріали до судового розслідування.


Хабар
15 серпня 2018 17:18

Злодії гет з району.  Веремчучку до Русанюка у компанію.За таких злодіїв стояв майдан. Обкрадають район. Жупанина по дорогах провірити.


Сашко
15 серпня 2018 17:23

Всі говорили,що Русанюка підставив Поляк, а виходить Русанюк сам підставив свою жопу беручи хабарі через Свища.


без лоха і жізнь плоха
15 серпня 2018 17:59

М-да... красіво Свищо "кинув" Русанюка. Дуже "порядочна" людина. 


правда
15 серпня 2018 18:18

Gfy Vjcrfkm Пан Москаль має піти на пенсію тобто подати у відставку, це для порядочної людини рейтинг і повага


Юристу
15 серпня 2018 18:21

Ти оленю шо дурню пишеш Русанюк нагнув Свища брати откати. Што він тупорилий то вже його діло міг знати, що Свищо його здасть.


тук тук тук
15 серпня 2018 18:29

Якщо б Свищо був порядочним, то б відмовився брати відкати і написав би заяву на звільнення, чи в правоохоронні органи. А так писати на телефон свого начальника ... фу мерзко!


Гера
15 серпня 2018 19:34

Чим Свищо знищив себе? Що відкрив правду району на бандюків які обкрадали нас?  А адміністрація нчй думать як красти уд дітей інвалідів. Чого Натала охрану наняла уд кого уд дітей яких обикрала. Сука комяцька.


Льоша
15 серпня 2018 20:02

кибик не нач.освіти Свищо та хз кулько ще бы натирили?


Вчитель
15 серпня 2018 23:21

читаю коментарі і соромно за окремі. Всі хочуть жити в Європі  та чи може собі чиновник  там дозволити дерибанить бюджетні кошти. А ми зразу на захист одного і звинувачення іншого. Вважаю правильн Свищо поступив. Думаю інші задумаються якщо захочуть красти у дітей і хворих. Ми пережили два майдани, і зараз люди гинуть. А ми захищаємо злодіїв. Взагалі треба б провести суцільну перевірку як у закладах освіти так і медицини. А то мільярди виділяються а більшість дерибаниться.


пилип
16 серпня 2018 07:44

Пан  Москаль  після  своєї  заяви  в  пресі  якщо  має  якусть  честь  то  повинен  повіситися,  або  написати  заяву  та  піти  на  чортову  матір  це  така  порошенківська  влада, але  скоро  вибори  памятайте  та  оцінюйте  такі  поступки.


Русин
16 серпня 2018 08:42

Отмазка для Руснюка - крадуть всі лише мене сегінь імили. 


dfcbkm
16 серпня 2018 08:44

Хлопці та туй на відео чітко зафіксована що каже Русанюк, що Москаль казав треба мало притормозити з віткатами, значить сам Москаль у відкатах брав  свою долю, і мусить так захищати свого підлеглого,  най недумає що ворожки  вже поможуть,,, Господь перемагать таких як Москаль із своїми ворожками і Господь знайте пану Москалю і Його ворожкам своє місце 


Вуйко
16 серпня 2018 08:57

Голова РДА має допуск до державної таємниці, але якщо він має громадянство ішої держави то йому допуск не надається і на посаду Він призначатися не може. Постає питання до управління СБУ в Закарпатській області як же Ви йому надали допуск коди в нього паспорт громадянина іншої держави


Іван
16 серпня 2018 09:12

 Є така давня поговорка хлопці, ко з євреями оре той задницив волочить пан татарин Москаль  вже до волочив, тобто відставка з миром,  мій всім совіт недай боже із євреями Богом обраним народом собі щось заходити, вони світом правлять один за одного  все знають і один за одного горою стоять... ім треба молитись як Ваші батьки і предки бо  за ними Бог  то Божий народ !!!!


Мойше Чубіркоман
16 серпня 2018 09:53

А ко єврей: Маскаль, Русанюк, ци Свищо?


Іван
16 серпня 2018 10:57

Балога ) Порошенко ) Гройсман - на жаль приставлять тобто призначать свого царя в область


Вася
16 серпня 2018 12:09

Кру на освіту шо накрали з жупанином і ліві договора .


Обрєзаний Чубіркоман
16 серпня 2018 14:17

А щирий "українець" Рабінович і етнічно "українська" партія 'За житття" якого царя на Закарпаття представить?


депутат
16 серпня 2018 14:30

Та таке робилось і робиться в кожному рн,як у Виноградівсьокому відкати деребан державного бюджета,пан Москаль покриває хабарників і свою шкуру тим самим себе продає  що в долях з головами рда,він так сам сказав в одному з інтервю голови рда залежать від нього він від них якщо хоть одного спіймають на хабарі він подасть у відствку, пора Гена пора на заслужений відпочинок В них один цар  ходеш Элуля і в Рабиновича тоже.... 


Виноградів
16 серпня 2018 22:31

Поляк молодець. Не дай бандитам нас  та наших дітей обкрадати. Ти один з тих хто бореться за справедливість не дивлячись ні на що. Ми всі тебе підтримуємо ьо бачимо твої старання і результат. Чому комяти з чернівцями обкрадають нас???? Успіху тобі!


Мигаль
17 серпня 2018 08:11

Дякую дякую, і Вам всім успіха мира и добра !!!!


Іван
19 серпня 2018 20:33


Обідно, що хабарників, УЗЕшники їмавуть, а судді, прокуратура обласна випускавуть, бо в області все схвачено. Самардаки, полтавцева, паспортний та багато інших кавіля пьють. Но нич, цього файно взяли, Мацкаль нич не може зробити, засрав всі установи своїми запитами, великий прес пішов на УЗЕ, не дають хлопцях робити, отписки. А це беспреценденте відео, думаю такого нема аналогів в Україні, показали же би бачив дідо не мішай робити, бо на тебе є дохрена компромата, то був лим фрагмент, просто не дають команду зверху, а перші хто хлопне його це будуть з УЗЕ, вун ся того боє, но побачимо. Так шо проводи помалу своєї фестивалі, на грошах получених з відкатів від незаконних тендерів, відкривай пам'ятники, покладай квіти), а хлопці з УЗЕ молодці, бийте їх, ламайте сисю корупційну схему.


юра
20 серпня 2018 14:21

 Москаля босоркуна вмісті з Його босорканями відправити к чортовой матери у відствку, таким туди місця чортови чортове до чортових ясновидець 


Директорка
26 серпня 2018 14:33

ми вже свища практично виїли з освіти із наталійов юріївною та Михайло михайловичом. Нащо той від нього гроші брав не розумію !?всьо йшло по плану


До директорки
26 серпня 2018 15:08

Увидиме ко кого виїв взяточники кончені.


Залишити Коментар